Remont Kruszcowej: Będą zmiany w rozkładach jazdy

Październik przywita podróżujących komunikacją miejską zmianami w rozkładach jazdy bytomskich autobusów. Powodem jest rozpoczynająca się 1 października przebudowa sieci kanalizacyjnej na ul. Kruszcowej w Bytomiu.

Byt kruszcowa

Inwestycja będzie realizowana przez IDUA Sp. z o.o. z Tarnowskich Gór. Firma ta została wyłoniona w drodze przetargu. Utrudnienia potrwają około cztery miesiące i w tym czasie ruch na wskazanych odcinku zostanie wstrzymany. W związku z prowadzonymi pracami, wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu i tymczasowe trasy przejazdu dla autobusów. Jak informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego, autobusy linii 24, 52, 53, 99, 104, 114, 192, 700 i 708 będą kursowały w tym rejonie po trasie objazdowej tylko w jednym kierunku do centrum Bytomia (linia 708 w kierunku Radzionkowa).

Trasa objazdowa autobusów linii: 24, 52, 53, 99, 104, 192 i 700 będzie przebiegała od ulicy Witczaka, ulicami: Stawową, Gwarecką do ulicy Kruszcowej. Przystanek Bytom Kruszcowa zostanie wyłączony z użytku, a podróżujący komunikacją miejską będą mogli wsiąść do powyższych autobusów na przystanku Bytom Zajezdnia. Rozkłady tych linii pozostają bez zmian.

Trasa objazdowa dla autobusów linii okrężnej 708 będzie przebiegała od ulicy Witczaka, ulicą Stawową do ulicy Gwareckiej, bez obsługi przystanku Bytom Zajezdnia. Powstanie za to tymczasowy przystanek przy ulicy Stawowej 8. Rozkłady linii nie ulegną zmianie.

Z kolei trasa objazdowa autobusów linii 114 będzie przebiegała ulicami: Witczaka i Matejki do ulicy Piłsudskiego. Zawieszona zostaje obsługa przystanków: Bytom Kruszcowa, Bytom Mickiewicza oraz Bytom Plac Akademicki. W zamian za to pasażerowie będą mogli wsiąść do autobusu na przystankach Bytom Zajezdnia oraz Bytom Prusa, ulokowanych przy ul. Witczaka.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!