Nowy inwestor w KSSE w Bytomiu! To PHU Cora

W Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej na terenie Bytomia pojawił się nowy inwestor. W piątek, 27 września, podpisano umowę sprzedaży działki o powierzchni 1,6 ha wartej 1,2 mln zł. Nabywcą jest Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe CORA – Adam Sikora. Firma ta od trzech lat szukała dogodnej lokalizacji na Śląsku. W końcu znalazła ją w Bytomiu.

Byt 71316191 934767036879933 911185416449687552 n

- Dzisiaj rano podpisałem stosowny akt notarialny związany z zakupem terenu przez nowego inwestora, który w najbliższym czasie zainwestuje tu ponad 20 mln zł – powiedział prezydent Mariusz Wołosz.

Czym zajmuje się PHU Cora?

- Nasza firma zajmuje się produkcją opraw oświetleniowych stosowanych do ledów – podkreśla Adam Sikora, właściciel PHU Cora. Siedziba firmy znajduje się w Piekarach Śląskich. Od ponad 20 lat produkuje i eksportuje oświetlenie do 30 krajów na całym świecie. Gdzie? – Sprzedajemy oświetlenie naszym sąsiadom, ale także i do takich egzotycznych krajów jak Emiraty Arabskie czy Australia – dodaje Adam Sikora. Obecnie zakład zatrudnia 21 osób, ale kooperuje też z przedsiębiorstwem zatrudniającym kolejne 26 osób.

Teraz będzie miał swoją siedzibę także w Bytomiu. Inwestor wybuduje zakład produkcyjny, magazyny oraz biuro na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Hakuby. Będzie to drugie przedsiębiorstwo działające w tym miejscu. Przypomnijmy, że pierwszym było EPCO Polska Sp. z o.o., firma produkująca panele do bram segmentowych i ogrodzeń.

- Nasz projekt obejmuje budowę nowej hali produkcyjno-magazynowo-biurowej o powierzchni 6 tys. mkw na 1,6 hektarowej działce. Planujemy zatrudniać nowe osoby. Niestety, nie mogę na dzień dzisiejszy powiedzieć ile. Jednakże obiekt ten będzie przystosowany do pracy 100 osób – zapowiedział Adam Sikora, właściciel firmy.

Kiedy zakład rozpocznie pracę w Bytomiu? - Jeżeli znajdzie się wykonawca, to jesteśmy w stanie ruszyć z budową już w przyszłym roku. Wszystko zależy od wykonawcy inwestycji – podkreśla. Przetarg na wykonawcę dopiero zostanie rozpisany. Jeżeli prace ruszą w przyszłym roku, firma rozpocznie działalność w Bytomiu w ciągu najbliższych dwóch lat.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna w Bytomiu powoli zaczyna się rozwijać. - Chciałem, żebyście państwo wiedzieli, że wpłynęły kolejne dwa wnioski o zakup działek w rejonie ulicy Hakuby. Były oczywiście poprzedzone wieloma rozmowami, działaniami i prezentacjami. Teren powoli zaczyna żyć – dodał prezydent. - Rozmawiamy w tej chwili z pięcioma kolejnymi firmami, które są zainteresowane nabyciem terenów znajdujących się po drugiej stronie ulicy Hakuby. Cieszy nas to, że rozmawiamy z kolejnymi inwestorami, którzy są zainteresowani nabyciem terenów inwestycyjnych, zarówno miejskich jak i prywatnych, które dziś czekają na nowe inwestycje - precyzuje Michał Bieda, wiceprezydent Bytomia.

Prezydent Wołosz dodał też, że od niedawna w Bytomiu działa firma MESco, która przeniosła się tutaj z Tarnowskich Gór i niedawno świętowała 25-lecie istnienia. Jej siedziba znajduje się w dawnej willi burmistrza Brüninga, która została odrestaurowana. - To firma z dużym potencjałem z branży IT, posiadająca partnerów na całym świecie - zaznacza prezydent.

fot. wizualizacja PHU Cora

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Bytom Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym

Zderzenie samochodu osobowego i tramwaju w Bytomiu

Henryk Mercik

"Są takie obiekty, którymi nie godzi się handlować"

EC Szombierki / Piotr Grochowski

Arche zamierza wyremontować EC Szombierki w trzy lata

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

MZDiM

Psychiczne i fizyczne znęcanie w bytomskim MZDiM?

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?