Nie żyje Ginter Pośpiech. Był wicemistrzem Polski z Szombierkami

W wieku 83 lat zmarł Ginter Pośpiech, który był jedną z legend Szombierek Bytom. W tym klubie grał od 1954 roku i to na różnych pozycjach.

Byt candle 2905395 1920

Smutną informację podał Paweł Czado z "Gazety Wyborczej". Ginter Pośpiech zmarł w wieku 83 lat. To wielka strata dla klubu sportowego Szombierki Bytom, z którym był związany przez znaczną część piłkarskiej kariery.

Do "Zielonych" trafił za sprawą fuzji tego klubu z Fortuną Bytom. Współpraca obu klubów trwała zaledwie rok, ale Pośpiech nie odszedł z Szombierek. Opłacało się, bo to w tym klubie zapracował na miano legendy, a także osiągnął największy sukces w karierze.

W 1965 roku bytomianie wywalczyli wicemistrzostwo Polski, ulegając jedynie wielkiemu wówczas Górnikowi Zabrze. W tym sukcesie było bardzo dużo zasługi Pośpiecha, który sezon zakończył z siedmioma bramkami.

Występował na pozycji napastnika, ale także grał na lewej pomocy. Zdarzyło się nawet, że stanął w bramce, o czym przypomina Paweł Czado. Stało się tak w jednym z meczów, gdy bramkarz musiał jechać do szpitala po kopnięciu z głowę.

Msza żałobna odbędzie się w środę 2 października o godzinie 10 w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szombierkach.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon