Bytomskie Mieszkania czekają na nowego dyrektora. Ogłoszono konkurs na to stanowisko

Byt bytom z drona

Zmiany w Bytomskich Mieszkaniach? Pod koniec września ogłoszono konkurs na stanowisko dyrektora tej jednostki budżetowej. Przypomnijmy, że od stycznia funkcję tę sprawuje Grażyna Bujnicka-Moździerz, która zastąpiła Andrzej Lorka.

Grażyna Bujnicka – Moździerz z tematyką zarządzania gospodarką lokalową związana jest od 15 lat, a w naszym mieście pracowała w latach 2002 – 2013, kiedy sprawowała funkcję kierownika działu wspólnot mieszkaniowych i windykacji Zakładu Budynków Miejskich Sp. z o.o. w Bytomiu. Przed objęciem stanowiska dyrektora Bytomskich Mieszkań od 2013 roku pracowała jako zastępca dyrektora ds. zarządzania zasobem mieszkaniowym w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Lokalowej Sp. z o.o. w Świętochłowicach.

Skąd taka szybka zmiana w Bytomskich Mieszkaniach? Zapytaliśmy o to bytomski magistrat. - Obecny dyrektor Bytomskich Mieszkań jest zatrudniony na ww. stanowisku na czas określony w wymiarze pełnego etatu, na zastępstwo do czasu rozstrzygnięcia naboru na wolne stanowisko dyrektora Bytomskich Mieszkań w Bytomiu. Prezydent ogłosił nabór na wolne stanowisko w ubiegłym tygodniu – wyjaśnia Małgorzata Węgiel-Wnuk, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bytomiu. – Pani Grażyna Bujnicka-Moździerz została zatrudniona jako pełniąca obowiązki dyrektora. Od tego czasu minął już blisko rok, więc najwyższa pora, żeby zatrudnić dyrektora na stałe – komentuje radny Maciej Bartków.

Jakie wymagania postawiono przed nowym dyrektorem? Nie są one wygórowane. Musi posiadać wykształcenie wyższe i pochwalić się 5-letnim stażem pracy oraz 2-letnim doświadczeniu na stanowisku kierowniczym. Konieczna będzie też bardzo dobra znajomość ustaw: o gospodarce komunalnej, o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego, o samorządzie gminnym, o finansach publicznych oraz prawo zamówień publicznych. Kandydat na dyrektora musi złożyć pisemną koncepcję zarządzania jednostką i zaświadczyć, że nie prowadzi działalności gospodarczej. Nie może być też karany za przestępstwo popełnione umyślnie ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe. Aplikować można do 7 października.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!