Wraca Studenciak, czyli bilet miesięczny za złotówkę

Studenci pierwszego roku studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich ponownie mogą podróżować Kolejami Śląskimi za symboliczną złotówkę. I to przez cały miesiąc!

Byt pociag

Jak to możliwe? Od 1 października bilet miesięczny na niemal całą sieć połączeń (z wyjątkiem pociągów specjalnych, pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane oraz odcinka Chałupki – Bohumin) Kolei Śląskich żacy rozpoczynjący naukę na śląskich uczelniach mogą kupić w aplikacji SkyCash za symboliczną złotówkę. Tym sposobem przez pierwszy miesiąc będą dojeżdżali do swojej Alma Mater niemal za darmo.

To już trzecia odsłona akcji zainicjowanej w 2017 roku. Ofertę Studenciak wprowadzono wówczas w ramach kampanii „Rok Studenta”. - Od tego momentu chcemy co roku zachęcać studentów pierwszego semestru pierwszego roku (studiów pierwszego stopnia), by przy wybieraniu środka transportu w swoich podróżach na uczelnię wzięli pod uwagę pociąg. W tym celu wszystkim osobom zaczynającym swoją przygodę ze studiami oferujemy bilet miesięczny za symboliczną złotówkę – wyjaśniają przedstawiciele biura prasowego Kolei Śląskich.

Jako, że oferta ta kierowana jest wyłącznie do pierwszorocznych studentów, podczas kontroli należy pokazać nie tylko bilet, ale także legitymację studencką lub zaświadczenie o przyjęciu na studia (według wzoru KŚ), poświadczone przez dziekanat uczelni.

https://www.youtube.com/watch?v=DgzktwhCNCE#action=share

Jest i zła wiadomość. Studenciak będzie dostępny w sprzedaży tylko w październiku i tylko 1 raz dla danego użytkownika. Jako, że okres jego ważności wynosi miesiąc, to bilet zakupiony np. 10 października będzie ważny do 9 listopada.

Jak wskazują statystyki Kolei Śląskich, pomysł biletu miesięcznego za złotówkę w minionych latach przypadł do gustu studentom. W 2017 roku z promocji skorzystało ponad 3000 studentów, a w 2018 - prawie 4000. - Zachęcamy wszystkich studentów pierwszego semestru, pierwszego roku studiów do tego, by za symboliczną złotówkę zdecydowali się na przetestowanie jak podróżuje się pociągiem i czy sprawdza się on nie tylko przy codziennych podróżach na zajęcia, ale również np. podczas weekendowych podróży – czytamy w komunikacie Kolei Śląskich.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Pokojowa manifestacja na Rynku w Bytomiu

Bytomianie solidarni z Ukrainą [ZDJĘCIA]

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

Nowy arcybiskup archidiecezji katowickiej Adrian Galbas

Nowy arcybiskup diecezji katowickiej pochodzi z Bytomia!

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT