MZDiM ustanowił strefę Tempo 30 w Bytomiu

Strefa Tempo 30 już działa. Wprowadzono ją w centrum miasta. Za nieprzestrzeganie ograniczenia prędkości można dostać mandat, a nawet stracić prawo jazdy. Gdzie obowiązuje?

Byt tempo301

Ograniczenie prędkości wprowadzono w kwartale ulic Strzelców Bytomskich – Alei Legionów – ul. Kraszewskiego i Powstańców Śląskich. O wjeździe do strefy informują pionowe znaki drogowe B-43/44, a niebawem pojawi się także oznakowanie poziome. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Mostów, strefa Tempo 30 dotyczy wlotów następujących ulic: Kraszewskiego w rejonie skrzyżowania z Al. Legionów, Woźniaka w rejonie skrzyżowania z Al. Legionów, Ligonia, Axentowicza, Fałata i Woźniaka.

Wcześniej, bo na początku czerwca tego roku, ograniczenie prędkości do 30 km/h wprowadzono na prośbę mieszkańców Łagiewnik na ul. Różanej, Astrów i Stokrotek. Przed zmianą obowiązywał tam znak „Strefa zamieszkania”. Zwiększono też liczbę miejsc do parkowania.

Z kolei w lipcu ograniczenie prędkości wprowadzono na jednej z najruchliwszych ulic w Bytomiu, czyli na ul. Karola Miarki, która jest częścią DK 94. Aby zwiększyć bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych Miejski Zarząd Dróg i Mostów ograniczył na kilku odcinkach prędkość do 40km/h. Dodatkowo, wyznaczono też miejsca dla policji do kontrolowania prędkości. Stosowne znaki drogowe zamontowano w rejonie Centrum Integracji Społecznej, skrzyżowania ul. Miarki z ul. Zamenhofa oraz przy rozjeździe w kierunku na Kraków i Katowice. Co więcej, na wniosek bytomskiej policji na ul. Miarki zostały wyznaczone również miejsca do kontroli prędkości.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Bytom Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym

Zderzenie samochodu osobowego i tramwaju w Bytomiu

Henryk Mercik

"Są takie obiekty, którymi nie godzi się handlować"

EC Szombierki / Piotr Grochowski

Arche zamierza wyremontować EC Szombierki w trzy lata

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

MZDiM

Psychiczne i fizyczne znęcanie w bytomskim MZDiM?

243031991 560939268531171 6002739237003241243 n

Będą pomiary natężenia ruchu na ulicy Miarki i sąsiednich