MZDiM ustanowił strefę Tempo 30 w Bytomiu

Byt tempo301

Strefa Tempo 30 już działa. Wprowadzono ją w centrum miasta. Za nieprzestrzeganie ograniczenia prędkości można dostać mandat, a nawet stracić prawo jazdy. Gdzie obowiązuje?

Ograniczenie prędkości wprowadzono w kwartale ulic Strzelców Bytomskich – Alei Legionów – ul. Kraszewskiego i Powstańców Śląskich. O wjeździe do strefy informują pionowe znaki drogowe B-43/44, a niebawem pojawi się także oznakowanie poziome. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Mostów, strefa Tempo 30 dotyczy wlotów następujących ulic: Kraszewskiego w rejonie skrzyżowania z Al. Legionów, Woźniaka w rejonie skrzyżowania z Al. Legionów, Ligonia, Axentowicza, Fałata i Woźniaka.

Wcześniej, bo na początku czerwca tego roku, ograniczenie prędkości do 30 km/h wprowadzono na prośbę mieszkańców Łagiewnik na ul. Różanej, Astrów i Stokrotek. Przed zmianą obowiązywał tam znak „Strefa zamieszkania”. Zwiększono też liczbę miejsc do parkowania.

Z kolei w lipcu ograniczenie prędkości wprowadzono na jednej z najruchliwszych ulic w Bytomiu, czyli na ul. Karola Miarki, która jest częścią DK 94. Aby zwiększyć bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych Miejski Zarząd Dróg i Mostów ograniczył na kilku odcinkach prędkość do 40km/h. Dodatkowo, wyznaczono też miejsca dla policji do kontrolowania prędkości. Stosowne znaki drogowe zamontowano w rejonie Centrum Integracji Społecznej, skrzyżowania ul. Miarki z ul. Zamenhofa oraz przy rozjeździe w kierunku na Kraków i Katowice. Co więcej, na wniosek bytomskiej policji na ul. Miarki zostały wyznaczone również miejsca do kontroli prędkości.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chcą oszpecić urząd [WIZUALIZACJE]

Bytomski5 strzelcow remont1

W sobotę Strzelców Bytomskich całkowicie nieprzejezdna...

Bytomski5 pawel kachel

Zmarł Paweł Kachel

Bytomski5 p18jas4jm21nc4128jpne1kuj1e744

Jest inwestor na EC Szombierki?

Bytomski4 szpital miejski

Szpital bez laryngologii

Bytomski4 poczta stara

Poczta przenosi się do Agory

Bytomski4 kwk centrum

GW: Ponad ćwierć tysiąca budynków uszkodzonych przez...