MZDiM ustanowił strefę Tempo 30 w Bytomiu

Strefa Tempo 30 już działa. Wprowadzono ją w centrum miasta. Za nieprzestrzeganie ograniczenia prędkości można dostać mandat, a nawet stracić prawo jazdy. Gdzie obowiązuje?

Byt tempo301

Ograniczenie prędkości wprowadzono w kwartale ulic Strzelców Bytomskich – Alei Legionów – ul. Kraszewskiego i Powstańców Śląskich. O wjeździe do strefy informują pionowe znaki drogowe B-43/44, a niebawem pojawi się także oznakowanie poziome. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Mostów, strefa Tempo 30 dotyczy wlotów następujących ulic: Kraszewskiego w rejonie skrzyżowania z Al. Legionów, Woźniaka w rejonie skrzyżowania z Al. Legionów, Ligonia, Axentowicza, Fałata i Woźniaka.

Wcześniej, bo na początku czerwca tego roku, ograniczenie prędkości do 30 km/h wprowadzono na prośbę mieszkańców Łagiewnik na ul. Różanej, Astrów i Stokrotek. Przed zmianą obowiązywał tam znak „Strefa zamieszkania”. Zwiększono też liczbę miejsc do parkowania.

Z kolei w lipcu ograniczenie prędkości wprowadzono na jednej z najruchliwszych ulic w Bytomiu, czyli na ul. Karola Miarki, która jest częścią DK 94. Aby zwiększyć bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych Miejski Zarząd Dróg i Mostów ograniczył na kilku odcinkach prędkość do 40km/h. Dodatkowo, wyznaczono też miejsca dla policji do kontrolowania prędkości. Stosowne znaki drogowe zamontowano w rejonie Centrum Integracji Społecznej, skrzyżowania ul. Miarki z ul. Zamenhofa oraz przy rozjeździe w kierunku na Kraków i Katowice. Co więcej, na wniosek bytomskiej policji na ul. Miarki zostały wyznaczone również miejsca do kontroli prędkości.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pokojowa manifestacja na Rynku w Bytomiu

Bytomianie solidarni z Ukrainą [ZDJĘCIA]

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Nowy arcybiskup archidiecezji katowickiej Adrian Galbas

Nowy arcybiskup diecezji katowickiej pochodzi z Bytomia!

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT

Ul. Dworcowa w Bytomiu

Przebudowa ul. Dworcowej. Co nas czeka? Niedługo konsultacje

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!