Generał Roman Polko zamiatał liście i porządkował plac przed Becekiem

2 października przed Bytomskim Centrum Kultury można było spotkać generała Romana Polko. Nie udzielał wywiadów, nie zwiedzał też Bytomia. Przyjechał tu, żeby… posprzątać.

Byt romanpolko

Razem z Przemkiem i Waldkiem, pracownikami gospodarczym zatrudnionymi w Beceku dzięki wsparciu Centrum DZWONI, ruszył do pracy. Grabił liście, zamiatał ulice, a nawet malował.

Przypomnijmy, że generał dywizji Wojska Polskiego Roman Polko był dwukrotnie dowódcą jednostki specjalnej GROM, sprawował też funkcję wiceszefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Dlaczego postanowił zająć się sprzątaniem? Powód jest prosty. Generał jest jedną z twarzy kampanii społecznej „Spotkajmy się w pracy”, która ma promować zatrudnianie osób z niepełnosprawnością intelektualną w „zwykłych”, a nie „specjalnych” miejscach pracy. Zainaugurowano ją we wtorek, 1 października. - W trakcie wydarzenia nasi goście, czyli znane osoby publiczne będą pracowały wspólnie z osobami z niepełnosprawnością. Przez symboliczną godzinę będą pracować ramię w ramię w kinie, restauracji, hotelu czy pielęgnując zieleń miejską - mówi Michał Bullik z Centrum DZWONI w Bytomiu.

Centrum DZWONI zajmuje się wspieraniem osób z niepełnosprawnością intelektualną, którym pomaga w znalezieniu i utrzymaniu pracy. W ciągu minionych 13 lat z pomocy tej skorzystało kilka tysięcy osób z niepełnosprawnością.

Dziś swoich sił jako pracownik firmy Waps-Kart produkującej kartonowe opakowania spróbuje prezydent Mariusz Wołosz. Oprócz niego w akcję zaangażowali się też: wicemarszałek Izabela Domogała, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj, prezydent Świętochłowic Daniel Beger, prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, a także Tomasz Zjawiony- prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz Mariusz Kałamaga i zespół Frele.

fot. UM w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Bytom Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym

Zderzenie samochodu osobowego i tramwaju w Bytomiu

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

EC Szombierki / Piotr Grochowski

Arche zamierza wyremontować EC Szombierki w trzy lata

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?