Lech Majewski przyjedzie do Bytomia

Byt lechmajewski

„Płynne serce” to tytuł nowej wystawy, która zostanie otwarta 10 października w mieszczącej się w biurowcu Bytom Sqare - SqArt Gallery. Gościem specjalnym wernisażu będzie Lech Majewski.

Lech Majewski jest reżyserem, pisarzem, poetą i malarzem. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych reżyserów filmowych nie bez kozery nazywany bywa człowiekiem renesansu. Jego dzieła były prezentowane w najbardziej prestiżowych instytucjach i muzeach na całym świecie. W 2006 roku nowojorskie Museum of Modern Art uhonorowało jego twórczość organizacją indywidualnej retrospektywy, a w 2007 roku instalacja „KrewPoety” stała się częścią 52. Biennale w Wenecji. Kolejny cykl wideoartów p.t. „Bruegel Suite” był wystawiany w Luwrze, Tel Aviv Museum of Art, National Gallery w Londynie, Prado w Madrycie, w Muzeum Narodowym w Krakowie oraz na 54. weneckim Biennale.

Tym razem wystawa stworzonych przez niego video-artów zawita do Bytomia. Wernisaż zaplanowano 10 października o godz. 18.00 w SqArt Gallery przy ul. Wrocławskiej 32/34. Tuż po nim odbędzie się spotkanie z Lechem Majewskim. Niezwykłego gościa udało się zaprosić do naszego miasta dzięki ścisłej współpracy Galerii SqArt Gallery oraz organizatorów Bytom Film Festival.

fot. UM w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon