Lech Majewski przyjedzie do Bytomia

Byt lechmajewski

„Płynne serce” to tytuł nowej wystawy, która zostanie otwarta 10 października w mieszczącej się w biurowcu Bytom Sqare - SqArt Gallery. Gościem specjalnym wernisażu będzie Lech Majewski.

Lech Majewski jest reżyserem, pisarzem, poetą i malarzem. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych reżyserów filmowych nie bez kozery nazywany bywa człowiekiem renesansu. Jego dzieła były prezentowane w najbardziej prestiżowych instytucjach i muzeach na całym świecie. W 2006 roku nowojorskie Museum of Modern Art uhonorowało jego twórczość organizacją indywidualnej retrospektywy, a w 2007 roku instalacja „KrewPoety” stała się częścią 52. Biennale w Wenecji. Kolejny cykl wideoartów p.t. „Bruegel Suite” był wystawiany w Luwrze, Tel Aviv Museum of Art, National Gallery w Londynie, Prado w Madrycie, w Muzeum Narodowym w Krakowie oraz na 54. weneckim Biennale.

Tym razem wystawa stworzonych przez niego video-artów zawita do Bytomia. Wernisaż zaplanowano 10 października o godz. 18.00 w SqArt Gallery przy ul. Wrocławskiej 32/34. Tuż po nim odbędzie się spotkanie z Lechem Majewskim. Niezwykłego gościa udało się zaprosić do naszego miasta dzięki ścisłej współpracy Galerii SqArt Gallery oraz organizatorów Bytom Film Festival.

fot. UM w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt audience 1867754 1280 1

Kaj się bawić 7 – 9 lutego?

Byt concert 1149979 1280

Kaj się bawić 20 grudnia – 22 grudnia

Byt fortepian w beceku

Jesienią zamiast siedzieć w domu przyjdź do...

Byt herisz

Bytomianin Tomasz Herisz odniósł międzynarodowy...

Byt lokal uzytkowy

Masz fajny pomysł? Lokal na kulturę czeka na...

Byt schron miechowice

Schron na nowo. Interaktywna ekspozycja z...

Byt metal doctrine festiwal

Metal Doctrine Festival odwołany. KAT nie...