Tramwaje jeżdżą mimo niedoróbek. Co z przejazdami tramwajowymi?

Tydzień temu tramwaje linii 6 i 19 po roku przerwy wróciły na swoje stare trasy, wożąc pasażerów pomiędzy Bytomiem a Katowicami. Nie oznacza to, że dobiegł końca remont ul. Katowickiej. Trwają też prace porządkowe wdłuż całego nowego torowiska. Na pewne niedociągnięcia zwrócił uwagę jeden z naszych Czytelników.

Byt przejazd tramwajowy arki bozka

- Mam pytanie do spółki Tramwaje Śląskie: jak długo będziemy tz. mieszkańcy osiedla Arki Bożka czekać na naprawę przejazdu tramwajowego, który uległ zniszczeniu przy wymianie torowiska? Wyjazd i wjazd w osiedle przy ul. Jana Pawła II został zniszczony jako pierwszy i do dnia dzisiejszego nie został naprawiony – pyta pan Darek.

Pytanie to skierowaliśmy do spółki Tramwaje Śląskie. - Uszkodzona nawierzchnia przejazdu tramwajowego, który zmodernizowany została w ramach zadania pn. „Przebudowa torowiska od przystanku Arki Bożka do ul. Siemianowickiej w Bytomiu” zostanie odtworzona – zapewnia Andrzej Zowada, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie. - Generalny Wykonawca prac prowadzi jeszcze roboty wykończeniowe oraz porządkowe, a wśród nich realizowana będzie m.in. wymiana nawierzchni jezdni w bezpośrednim sąsiedztwie zmodernizowanego przejazdu torowo-drogowego wskazanego przez Czytelnika Państwa portalu. Ma to nastąpić w terminie do końca października – wyjaśnia Zowada.

Na powyższym zdjęciu faktycznie okazuje się, że przejazd wymaga jedynie kosmetycznych zmian, jednakże przejeżdzając przez niego samochodem można odnieść zupełnie inne wrażenie. Komfort jazdy pozostawia wiele do życzenia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Bytom Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym

Zderzenie samochodu osobowego i tramwaju w Bytomiu

Henryk Mercik

"Są takie obiekty, którymi nie godzi się handlować"

EC Szombierki / Piotr Grochowski

Arche zamierza wyremontować EC Szombierki w trzy lata

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

MZDiM

Psychiczne i fizyczne znęcanie w bytomskim MZDiM?

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?