Srebrny Pociąg powrócił na tory!

W najbliższą niedzielę na trasę wraca Srebrny Pociąg. To nie lada gratka dla miłośników kolei i postindustrialnego dziedzictwa. W cenie biletu nie tylko przejazd wąskotorowką, ale i zwiedzanie obiektów leżących na Szlaku Zabytków Techniki: tarnogórskiej kopalni srebra i skansenu.

Byt koleje waskotorowe w bytomiu

Srebrny Pociąg Kolei Śląskich będzie kursował w każdą niedzielę od 6 października do 8 grudnia. - W ramach oferty na jednym bilecie można przejechać pociągiem Kolei Śląskich z Katowic do Bytomia i z powrotem oraz pociągiem wąskotorowym z Bytomia do Tarnowskich Gór (i, oczywiście, z powrotem), zwiedzić wpisaną na Listę Dziedzictwa UNESCO Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach oraz największą i najstarszą stację kolei wąskotorowej w Polsce – stację Bytom Karb Wąskotorowy – czytamy w komunikacie opublikowanym przez Koleje Śląskie.

Pociąg będzie rozpoczynał bieg w Katowicach. Podróż rozpocznie tutaj o godz. 9.54 i pojedzie w kierunku Lublińca. Do stacji Bytom dotrze o godz. 10.17. Tutaj zaplanowano przesiadkę na tzw. „5 peron” Bytom Wąskotorowy. Stąd o godz. 10.30 wyruszy pociąg Górnośląskich Kolei Wąskotorowych, którym dotrzemy do stacji Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra (przyjazd 11.10). Po dotarciu na miejsce, w godzinach 11.30-14.00, zaplanowano zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra i Skansenu Maszyn Parowych. Podróżni wyruszą w drogę powrotną o godzinie 14.30, a do Bytomia Wąskotorowego dotrą na godzinę 16.00. Z kolei 20 minut później ze stacji Bytom odjedzie pociąg do Katowic. Przyjazd do stolicy województwa przewidywany jest na godz. 16.43.

Jak informuje biuro prasowe Kolei Śląskich, bilet normalny kosztuje 55 zł, a ulgowy - 45 zł. Obowiązuje on za okazaniem ważnej legitymacji, a przysługuje dzieciom oraz młodzieży i osobom uczącym się do 26. roku życia. Bilet obejmuje przejazd pociągami Kolei Śląskich w relacji Katowice – Bytom oraz powrotnym Bytom – Katowice, przejazd pociągami wąskotorowymi w relacji Bytom Wąskotorowy – Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra oraz powrotnym Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra – Bytom Wąskotorowy oraz zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra z przewodnikiem i zwiedzanie stacji Bytom Karb Wąskotorowy.

Bilety na Srebrny Pociąg można kupić w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich w Katowicach w budynku dworca, w serwisie internetowym Goout.net, a także na przystanku Bytom Wąskotorowy lub Bytom Karb Wąskotorowy w dniu przejazdu tuż przed odjazdem pociągu wąskotorowego.

fot. Mariusz Senderowski

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego