Uwaga! Utrudnienia na ulicy Kruszcowej

Ulica Kruszcowa została czasowo zamknięta dla samochodów. Od dzisiaj obowiązuje zmiana organizacji ruchu w kwartale ulic: Kruszcowej – Witczaka – Stawowej – Gwareckiej. Utrudnienia związane są z przebudową kanalizacji ogólnospławnej.

Byt mapakruszcowa

Jak informuje bytomski magistrat, w pierwszym etapie prowadzonej inwestycji ruch pojazdów zostanie wyłączony na odcinku ul. Kruszcowej od skrzyżowania z ul. Witczaka do posesji przy nr 7b. Z kolei w drugim etapie ul. Kruszczowa zostanie wyłączona na odcinku od posesji nr 7b do końca budynku nr 11. W związku z modernizacją kanalizacji, wprowadzono objazdy, które będą prowadzić ul. Witczaka, Stawową ul. Gwarecką. Z kolei pojazdy jadące ul. Gwarecką do ul. Stawowej będą musiały skorzystać z trasy objazdowej wyznaczonej ulicami Tramwajarzy i Witczaka.

Autobusy pojadą inną trasą

Zmianie uległa też trasa przejazdu autobusów komunikacji miejskiej, jednakże rozkłady jazdy nie uległy modyfikacji. Dodatkowo, na ulicach Stawowej i Gwareckiej wprowadzono ruch jednokierunkowy.

Jak będzie wyglądała tymczasowa organizacja ruchu?

  • Autobusy linii 24, 52, 53, 99, 104, 114, 192, 700 i 708 będą kursowały w tym rejonie po trasie objazdowej tylko w jednym kierunku do centrum Bytomia (linia 708 w kierunku Radzionkowa).
  • Trasa objazdowa autobusów linii: 24, 52, 53, 99, 104, 192 i 700 będzie przebiegała od ulicy Witczaka, ulicami: Stawową, Gwarecką do ulicy Kruszcowej, bez obsługi przystanku Bytom Kruszcowa. W zamian będzie obsługiwany istniejący przystanek przy ulicy Witczaka – Bytom Zajezdnia.
  • Trasa objazdowa dla autobusów linii okrężnej 708 poprowadzi od ulicy Witczaka, ulicą Stawową do ulicy Gwareckiej, bez obsługi przystanku Bytom Zajezdnia. W zamian będzie obsługiwany tymczasowy przystanek przy ulicy Stawowej 8.
  • Natomiast trasa objazdowa autobusów linii 114, będzie przebiegała ulicami: Witczaka i Matejki do ulicy Piłsudskiego, bez obsługi przystanków: Bytom Kruszcowa, Bytom Mickiewicza, Bytom Plac Akademicki n/ż. W zamian będą obsługiwane istniejące przystanki przy ulicy Witczaka – Bytom Zajezdnia i Bytom Prusa.

Utrudnienia mogą potrwać do końca listopada.

fot. UM w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego