Wrocławska kolejną ulicą handlową. Koło Lidla powstają nowe sklepy

Boom budowlany w Bytomiu trwa! Wrocławska przemieni się w kolejną handlową ulicę? Obok powstającego Lidla niebawem pojawi się kompleks handlowy.

Byt wroc

W rejonie pętli tramwajowej przy ul. Wrocławskiej praca wre. Powstaje tam kolejny sklep należący do sieci Lidl. Zgodnie z wydanym pozwoleniem jego powierzchnia powinna wynieść 2144 m2.

- Obecnie trwa budowa nowego obiektu w Bytomiu przy ulicy Wrocławskiej. Jego otwarcie zostało zaplanowane na koniec bieżącego roku. O dalszych szczegółach inwestycji poinformujemy państwa bliżej terminu otwarcia - informuje Aleksandra Robaszkiewicz, Communications Manager Lidl Polska.

{gallery}galerie-news/2019/10/wroclawska{/gallery}

Niebawem w okolicy budowanego marketu spożywczego powstaną kolejne sklepy. Jak informuje Tomasz Sanecki z biura prasowego bytomskiego magistratu, 2 sierpnia 2019 roku Wydział Architektury wydał pozwolenie na budowę budynku handlowo-usługowego wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu o powierzchni 2049,55 m2. Będzie to jednokondygnacyjny obiekt z płaskim dachem. To jednak nie wszystko, ponieważ 16 września wydano kolejną zgodę na budowę obiektu handlowego o powierzchni 1654,40 m2.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, w parku handlowym przy ul. Wrocławskiej powstanie 6 sklepów. Jakie? Tego jeszcze nie wiadomo.

fot. Robert Czykiel

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT

Ul. Dworcowa w Bytomiu

Przebudowa ul. Dworcowej. Co nas czeka? Niedługo konsultacje

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!