Miasto wyda 1,5 mln zł na remonty lokali mieszkalnych i dachów

Szykuje się wielka modernizacja kilkunastu mieszkań, które przeznaczono dla osób czekających na lokalne zamienne w Bytomiu. Miasto przeznaczy na ten cel aż 1,5 mln zł, a prace będą prowadzone do końca grudnia.

Trzynaście mieszkań zmieni się nie do poznania. Jak informuje bytomski magistrat, prace obejmą remont stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, instalacji sanitarnych w lokalach mieszkalnych, a także remonty dachów.

Obecnie remonty mieszkań oraz dachów prowadzone są w budynkach przy ulicach: Prokopa, Mickiewicza, Jochymczyka, Wallisa, Niemcewicza, Jagiellońskiej oraz Piekarskiej. Niedługo, bo tuż po zawarciu umów z wykonawcami, rozpocznie się modernizacja kolejnych, znajdujących się przy ulicach: Witczaka, Siemianowickiej, Kochanowskiego. Złożono też wnioski o wszczęcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w przypadku mieszkań przy ulicach: Orląt Lwowskich, Kolejowej, Czajkowskiego, 11 Listopada, Katowickiej oraz przy skwerze Osiedlowym.

Poza modernizacją lokali, w trzech budynkach usytuowanych przy ul. Jagiellońskiej, Piekarskiej i Katowickiej, planowane są też generalne remonty dachów i naprawa, bądź wzmocnienie stropów na ostatnich kondygnacjach budynków.

Cała inwestycja szacowana jest na 1,5 mln zł, z czego same remonty dachów przy ul. Jagiellońskiej i Piekarskiej pochłoną łącznie ponad 500 tys. zł. Termin zakończenia prac wyznaczono na koniec grudnia tego roku.

fot. UM w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Koci Gościniec w Bytomiu

Bytomski Koci Gościniec w tarapatach

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...