Muzyczna uczta z Michałem Bajorem w Beceku już w niedzielę

Michał Bajor debiutował w filmie Agnieszki Holland w 1975 roku, a swoją pierwszą płytę pt. „Michał Bajor Live” nagrał 32 lata temu. Od tego czasu możemy go podziwiać zarówno na scenie teatralnej, jak i na szklanym ekranie, choć ostatnio coraz częściej występuje jako piosenkarz i w tej roli zobaczymy go także w Bytomiu.

Byt michal bajor kolor cafe

13 października o godz. 19.00 artysta wystąpi na scenie Bytomskiego Centrum Kultury. Podczas koncertu usłyszymy włoskie i francuskie przeboje wszechczasów. Piosenkarz od najmłodszych lat wsłuchiwał się w utwory włoskich i francuskich wykonawców, a festiwale w San Remo czy piosenki Piaf i Aznavoura, były dla niego wyznacznikiem gustu dobrej estrady. Muzyczna pasja przerodziła się w zawód, który Michał Bajor uprawia od lat z niesłabnącym zaangażowaniem.

https://www.youtube.com/watch?v=nWQyTWGKhIg#action=share

Podczas niedzielnego koncertu w Bytomiu artysta zaserwuje widowni zgromadzonej w Beceku muzyczną ucztę. Będzie to bardzo zróżnicowany recital, podczas którego piosenkarz zabierze nas w podróż przez świat muzyki. Usłyszymy kultowe przeboje - od przejmującej „Je sui malade” Dalidy, przez kolorowe „Couleur cafe” Gainsburga, czy roztańczone „Quando, quando” aż po dramatyczny „Hymn miłości” Edith Piaf. Piosenki te są w świetnych, większości nowych tłumaczeniach Rafała Dziwisza, a utwory z oryginalnymi tekstami włosko-francuskimi w stylowych aranżacjach Wojciecha Borkowskiego.

fot. mat. prasowe organizatora

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

W hołdzie Hałdzie

Bytomski5 becek bytom kultura katarzyna groniec wiszce ogrody 1

Kwiaty na Kamieniach - a w niedzielę Groniec

Bytomski5 herb mapa

Mamy cały program obchodów 760-lecia!

Bytomski5 kawiarnia w cechowni

Co proponuje Teatr Tańca i Ruchu Rozbark?

Bytomski4 MFL 975px 3451

Opera Śląska zaprasza w sylwestra i nowy rok

Bytomski2 JUBIL Ochamna 975px 345

BORYS GODUNOW w ramach obchodów jubileuszu...

Finisaż, a nie wernisaż w Muzeum Górnośląskim