Hokej: 26 bramek naszych kobiet. Seniorzy ostatnio w kratkę

Za nami kolejny tydzień z hokejem na lodzie. Bytomskie drużyny zmuszone są grać na wyjazdach, ale i tak radzą sobie nieźle. Szczególnie żeńska drużyna, która tym razem urządziła sobie dwa treningi strzeleckie.

Byt ice skating 1215114 1920

Hokeistki Polonii Bytom idą jak burza w grupie A Polskiej Ligi Hokeja Kobiet. Po sześciu spotkaniach bytomianki mają na koncie komplet punktów. Na razie nie widać na horyzoncie rywalek, które byłyby w stanie je zatrzymać.

W miniony weekend niebiesko-czerwone zmierzyły się w dwumeczu z ostatnimi w tabeli Atomówkami Tychy. Nikt nie spodziewał się straty punktów, ale już rozmiary zwycięstw mistrzyń Polski robią wrażenie.

W sobotę nasze hokeistki wygrały 16:0. Najwięcej bramek strzeliła Wiktoria Dziwok, która cztery razy pokonała bramkarkę. Po dwa trafienia miały Monika Suchanek, Alicja Mota, Magdalena Czaplik oraz Karolina Późniewska. Z kolei po jednym dołożyły Patrycja Sfora, Vanessa Patla, Ida Talanda oraz Alicja Sowa.

Następnego dnia zwycięstwo było odrobinę mniej okazałe, bo skończyło się wynikiem 10:0. Trzy hokeistki popisały się hat-trickiem i były to Późniewska, Czaplik i Olivia Tomczok. Jedną bramkę strzeliła Dziwok.

Mniej udany weekend mieli seniorzy, którzy najpierw grali z rezerwą GKS-u Jastrzębie. Kibice zobaczyli niezwykle zaciętą rywalizację z dziewięcioma bramkami. Polonia przegrała 4:5, tracąc decydującego gola kilka minut przed końcową syreną. Trzy gole strzelił Łukasz Dybaś, a jednego Piotr Bajon.

Bytomianie odkuli się następnego dnia w Tychach, ogrywając tamtejszy MOSM 4:1. Sebastian Wicher dwa razy umieścił krążek w bramce, a do tego na listę strzelców wpisali się Michał Zając i Piotr Bajon. Polonia zajmuje siódme miejsce na drugim poziomie rozgrywkowym.

W najbliższy weekend nasze hokeistki grają dwumecz z PTH Kozice Poznań. Z kolei panowie zmierzą się ze Stoczniowcem Gdańsk oraz Sokołami Toruń.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt 51549817 583092028826807 3959679157914304512 n

Jonak wróci do ringu w kwietniu w Spodku

Byt boisko dron

Sprintem przez boiska: Polonia przez zimę na...

Byt polonia stadion plac budowy

IV liga: stadion Szombierek tymczasowym domem...

Byt rozbark mecz 2

Sprintem przez boiska: Szombierki straciły...

Byt polonia braz

Bytomski hokej znowu nad przepaścią. Klub może...

Byt rajd szombierki

W Szombierkach rajdowcy znowu będą się ścigać

Byt hdef bytom

Znów będą biegać w słusznym celu