Hokej: 26 bramek naszych kobiet. Seniorzy ostatnio w kratkę

Za nami kolejny tydzień z hokejem na lodzie. Bytomskie drużyny zmuszone są grać na wyjazdach, ale i tak radzą sobie nieźle. Szczególnie żeńska drużyna, która tym razem urządziła sobie dwa treningi strzeleckie.

Byt ice skating 1215114 1920

Hokeistki Polonii Bytom idą jak burza w grupie A Polskiej Ligi Hokeja Kobiet. Po sześciu spotkaniach bytomianki mają na koncie komplet punktów. Na razie nie widać na horyzoncie rywalek, które byłyby w stanie je zatrzymać.

W miniony weekend niebiesko-czerwone zmierzyły się w dwumeczu z ostatnimi w tabeli Atomówkami Tychy. Nikt nie spodziewał się straty punktów, ale już rozmiary zwycięstw mistrzyń Polski robią wrażenie.

W sobotę nasze hokeistki wygrały 16:0. Najwięcej bramek strzeliła Wiktoria Dziwok, która cztery razy pokonała bramkarkę. Po dwa trafienia miały Monika Suchanek, Alicja Mota, Magdalena Czaplik oraz Karolina Późniewska. Z kolei po jednym dołożyły Patrycja Sfora, Vanessa Patla, Ida Talanda oraz Alicja Sowa.

Następnego dnia zwycięstwo było odrobinę mniej okazałe, bo skończyło się wynikiem 10:0. Trzy hokeistki popisały się hat-trickiem i były to Późniewska, Czaplik i Olivia Tomczok. Jedną bramkę strzeliła Dziwok.

Mniej udany weekend mieli seniorzy, którzy najpierw grali z rezerwą GKS-u Jastrzębie. Kibice zobaczyli niezwykle zaciętą rywalizację z dziewięcioma bramkami. Polonia przegrała 4:5, tracąc decydującego gola kilka minut przed końcową syreną. Trzy gole strzelił Łukasz Dybaś, a jednego Piotr Bajon.

Bytomianie odkuli się następnego dnia w Tychach, ogrywając tamtejszy MOSM 4:1. Sebastian Wicher dwa razy umieścił krążek w bramce, a do tego na listę strzelców wpisali się Michał Zając i Piotr Bajon. Polonia zajmuje siódme miejsce na drugim poziomie rozgrywkowym.

W najbliższy weekend nasze hokeistki grają dwumecz z PTH Kozice Poznań. Z kolei panowie zmierzą się ze Stoczniowcem Gdańsk oraz Sokołami Toruń.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kamil rakoczy polonia bytom

Kamil Rakoczy już nie jest bezrobotny

Hokej polonia bytom mhl

Wiadomo, w której lidze zagrają hokeiści Polonii

Rolkowiska w bytomiu

Bytom nie miał żadnego rolkowiska. Teraz ma już DWA!

B4c4c0f04ca00bdd5a871e2d0060b71f

Jaki jest hokejowy początek roku dla Polonii Bytom?

DSC 2870 scaled

Polonia Bytom ma nową "strzelbę". Liczby ma obiecujące

D4 N9082 kopia

Hokeiści przerastają swoją ligę. Imponująca seria Polonii

Byt roman badura tdp amatorow

Sukces bytomianina na Tour de Pologne. Dojechał...