W Stolarzowicach robi się coraz ciaśniej. Budowlana hossa trwa

Boom budowlany w Stolarzowicach? Od kilku lat ta dzielnica Bytomia stale zyskuje na popularności, a nowe budynki wyrastają tu niczym grzyby po deszczu.

Byt stolarzowice

Stolarzowice to stosunkowo młoda dzielnica Bytomia. Przez wieki funkcjonowała jako samodzielna wieś, która później przemieniła się w osiedle mieszkaniowe dla pracowników GOP-u (1958-1973), a w 1975 roku teren ten włączono do Bytomia.

Dzielnica położona jest w malowniczym miejscu, pomiędzy Stroszkiem, Suchą Góra a Reptami. Od lat stanowi sypialnię Bytomia, ale z uwagi na bliskość zarówno Autostrady A1, zwanej Bursztynową, jak i DK 78, chętnie osiedlają się tu także osoby pracujące w Katowicach, Gliwicach czy Tarnowskich Górach. Podmiejska lokalizacja zapewnia ciszę i wytchnienie od wielkomiejskiego zgiełku.

A jak wyglądają statystyki? - W 2018 roku w dzielnicy Stolarzowice gmina Bytom sprzedała 16 działek z przeznaczeniem pod budownictwo jednorodzinne, a w 2019 roku 12. Kolejne 5 działek jest w trakcie procedury sprzedaży – wylicza Małgorzata Węgiel-Wnuk, rzecznik prasowy bytomskiego magistratu.

Okazuje się, że w latach 2018-2019 wydano jeszcze więcej pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych. Wydział Architektury bytomskiego magistratu odnotował aż 48 decyzji w tej sprawie. - Na chwilę obecną złożone zostały jeszcze 2 wnioski o budowę domów jednorodzinnych na ww. terenie – dodaje Małgorzata Węgiel-Wnuk.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...