Uwaga kierowcy! Ul. Mochnackiego w końcu doczekała się remontu

Przebudowa ulicy Mochnackiego w Szombierkach ruszyła! Długo wyczekiwana inwestycja wreszcie zostanie zrealizowana. Kierowców czekają utrudnienia, ponieważ na czas remontu wprowadzono zmienioną organizację ruchu.

Byt mochnackiego

Ulica Maurycego Mochnackiego w Bytomiu to drogowy dramat. Poprzetykana jest dziurami niczym ser szwajcarski. Niebawem zmieni się nie do poznania. Miasto zaplanowało przebudowę na odcinku od ul. Wyzwolenia do ul. Karpackiej. Koszt inwestycji oszacowano na 623 110 zł, z czego 311 555 zł pochodzi z dofinansowania otrzymanego z Funduszu Dróg Samorządowych.

Jak informuje bytomski magistrat, w ramach planowanych robót na odcinku od ul. Wyzwolenia do ul. Karpackiej wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni oraz regulacja urządzeń uzbrojenia podziemnego. Prace zostaną zakończone do końca listopada.

Przebudowa oznacza zmianę organizacji ruchu na ul. Mochnackiego. Remont został podzielony na kilka etapów. Podczas realizacji pierwszego z nich droga zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku od skrzyżowania z ulicą Rostkowskiego do skrzyżowania z ulicą Podhalańską. W tym okresie kierowcy będą korzystali z dwóch tras objazdowych, umożliwiające dojazd do ul. Karpackiej. Pierwsza trasa prowadzi od ulicy Puszkina: ulicami Małachowskiego – Bałtycką – Podhalańską, z kolei druga przebiega od ulicy Wyzwolenia - ulicą Zabrzańską.

Magistrat wyjaśnia, że o kolejnych etapach przebiegu inwestycji i związanych z nią utrudnieniach, będzie informował na bieżąco.

fot. UM w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Koci Gościniec w Bytomiu

Bytomski Koci Gościniec w tarapatach

MZDiM

Psychiczne i fizyczne znęcanie w bytomskim MZDiM?

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...

243031991 560939268531171 6002739237003241243 n

Będą pomiary natężenia ruchu na ulicy Miarki i sąsiednich

Ulica Miarki w Bytomiu

Zwężenie ulicy Miarki, ograniczenie prędkości