Uwaga kierowcy! Ul. Mochnackiego w końcu doczekała się remontu

Przebudowa ulicy Mochnackiego w Szombierkach ruszyła! Długo wyczekiwana inwestycja wreszcie zostanie zrealizowana. Kierowców czekają utrudnienia, ponieważ na czas remontu wprowadzono zmienioną organizację ruchu.

Byt mochnackiego

Ulica Maurycego Mochnackiego w Bytomiu to drogowy dramat. Poprzetykana jest dziurami niczym ser szwajcarski. Niebawem zmieni się nie do poznania. Miasto zaplanowało przebudowę na odcinku od ul. Wyzwolenia do ul. Karpackiej. Koszt inwestycji oszacowano na 623 110 zł, z czego 311 555 zł pochodzi z dofinansowania otrzymanego z Funduszu Dróg Samorządowych.

Jak informuje bytomski magistrat, w ramach planowanych robót na odcinku od ul. Wyzwolenia do ul. Karpackiej wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni oraz regulacja urządzeń uzbrojenia podziemnego. Prace zostaną zakończone do końca listopada.

Przebudowa oznacza zmianę organizacji ruchu na ul. Mochnackiego. Remont został podzielony na kilka etapów. Podczas realizacji pierwszego z nich droga zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku od skrzyżowania z ulicą Rostkowskiego do skrzyżowania z ulicą Podhalańską. W tym okresie kierowcy będą korzystali z dwóch tras objazdowych, umożliwiające dojazd do ul. Karpackiej. Pierwsza trasa prowadzi od ulicy Puszkina: ulicami Małachowskiego – Bałtycką – Podhalańską, z kolei druga przebiega od ulicy Wyzwolenia - ulicą Zabrzańską.

Magistrat wyjaśnia, że o kolejnych etapach przebiegu inwestycji i związanych z nią utrudnieniach, będzie informował na bieżąco.

fot. UM w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!