Piesza potrącona na ul. Zabrzańskiej trafiła do szpitala

W środę, 9 października, wieczorem na ulicy Zabrzańskiej w Bytomiu doszło do groźnego potrącenia pieszej. Poszkodowana 16-latka trafiła na obserwację do szpitala.

Byt potracenie na zabrzanskiej w bytomiu

Jak relacjonuje oficer prasowy bytomskiej Komendy Miejskiej Policji, w środę tuż przed godziną 20.00 16-latka przechodziła na zielonym świetle przez oznakowane przejście dla pieszych przy ul. Zabrzańskiej. Kiedy znajdowała się już na jezdni, potrącił ją samochód.

W wyniku uderzenia kobieta upadła na ziemię. Na miejsce zdarzenia zostały wezwane służby ratunkowe, które po udzieleniu pierwszej pomocy, przetransportowały nastolatkę do szpitala. Sprawca zdarzenia, 38-letni kierowca fiata wyjaśnił, że nie zauważył 16-latki, ponieważ była ubrana w ciemną kurtkę, a w dodatku padał intensywny deszcz. Na domiar złego, nie świeciła też latarnia.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, a pieszym przypomina o konieczności noszenia przy sobie elementów odblaskowych, ponieważ poprawiają znacząco widoczność uczestników ruchu. - Pamiętajmy, czego dowodem jest to zdarzenie, że samo przejście dla pieszych nie stanowi gwarancji bezpiecznego przedostania się na drugą stronę jezdni. Upewniajmy się, czy nie zbliżają się nadjeżdżające pojazdy, oceniajmy ich prędkość i czekajmy, aż się zatrzymają. Pomagajmy sobie nawzajem – przypomina oficer prasowy bytomskiej komendy.

fot. mat. KMP w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt 39 433873

Kronika Policyjna: 17 lipca [przegląd]

Byt strzelanina szombierki

Bytomianin z raną postrzałową

Byt a1 autostrada

Przewrócił się bus na A1 w Bytomiu. Są ranni

Byt tramwaj siemianowicka

Tramwaje wypadły z torów

Byt kmpbytom szyld

Komenda Policji już nie szpeci [ZDJĘCIA]

Byt 39 314446

Kronika Policyjna: 16 listopada [przegląd]