Piesza potrącona na ul. Zabrzańskiej trafiła do szpitala

W środę, 9 października, wieczorem na ulicy Zabrzańskiej w Bytomiu doszło do groźnego potrącenia pieszej. Poszkodowana 16-latka trafiła na obserwację do szpitala.

Byt potracenie na zabrzanskiej w bytomiu

Jak relacjonuje oficer prasowy bytomskiej Komendy Miejskiej Policji, w środę tuż przed godziną 20.00 16-latka przechodziła na zielonym świetle przez oznakowane przejście dla pieszych przy ul. Zabrzańskiej. Kiedy znajdowała się już na jezdni, potrącił ją samochód.

W wyniku uderzenia kobieta upadła na ziemię. Na miejsce zdarzenia zostały wezwane służby ratunkowe, które po udzieleniu pierwszej pomocy, przetransportowały nastolatkę do szpitala. Sprawca zdarzenia, 38-letni kierowca fiata wyjaśnił, że nie zauważył 16-latki, ponieważ była ubrana w ciemną kurtkę, a w dodatku padał intensywny deszcz. Na domiar złego, nie świeciła też latarnia.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, a pieszym przypomina o konieczności noszenia przy sobie elementów odblaskowych, ponieważ poprawiają znacząco widoczność uczestników ruchu. - Pamiętajmy, czego dowodem jest to zdarzenie, że samo przejście dla pieszych nie stanowi gwarancji bezpiecznego przedostania się na drugą stronę jezdni. Upewniajmy się, czy nie zbliżają się nadjeżdżające pojazdy, oceniajmy ich prędkość i czekajmy, aż się zatrzymają. Pomagajmy sobie nawzajem – przypomina oficer prasowy bytomskiej komendy.

fot. mat. KMP w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Blisko 2 kg narkotyków miał młody bytomianin

Blisko 2 kilogramy narkotyków na strychu w Bytomiu

Plac Słowiański

12-letni Kacper zmarł na placu zabaw. Co było przyczyną?

Silny wiatr oraz burze w dniach 16-17 02 2022

Dwa orkany nadciągają nad Polskę! Uwaga na porywisty wiatr

Śmigłowiec LPR wylądował na szkolnym boisku

Śmigłowiec LPR lądował na boisku szkoły sportowej

Tramwaj się wykoleił i uderzył w taksówkę

Ulica Piekarska nieprzejezdna. Wykoleił się tramwaj

Byt 200679416 4053772648036017 2426482732712419245 n

Wiadomość, panika, akcja i ewakuacja. Kolejne...