Okradł sklep, żeby kupić alkohol

25-letni bytomianin okradł sklep, w którym pracował, a łup przeznaczył na zakup.... alkoholu. Teraz grozi mu nawet do pięciu lat więzienia.

Byt zlodziej

Młody mężczyzna postanowił zakraść się do sklepu, w którym pracował i ukraść znajdujące się tam pieniądze. Użył karty dezaktywującej alarm i nie pozostawiając żadnych śladów włamania, ukradł znajdujący się w sklepie utarg. W poniedziałek, 7 października, o zdarzeniu policję poinformowała właścicielka sklepu, która zgłosił kradzież dyżurnemu pracującemu w miechowickim komisariacie.

W toku dochodzenia prowadzonego przez kryminalnych z bytomskiej „jedynki” ustalono, że nie ma śladów włamania, a sprawca posługiwał się oryginalnymi kluczami oraz indywidualną kartą dezaktywującą alarm. - To znacznie zawęziło krąg podejrzanych – podkreśla oficer prasowy KMP w Bytomiu. Mundurowi szybko wytypowali sprawcę, a jego zatrzymanie okazało się kwestią czasu.

25-letniego mieszkańca Bytomia, podejrzanego o kradzież, zatrzymano we wtorkowy wieczór. Mężczyzna wyjaśnił, że cały łup przeznaczył na…. zakup alkoholu. Bytomianinowi grozi teraz nawet do pięciu lat więzienia, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

fot. KMP w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Zatrzymanie z narkotykami

Nie chciał iść do więzienia. Wpadł z narkotykami

Pożar Piekarska Bytom 2

Nocny pożar na ulicy Piekarskiej w Bytomiu

Poszukiwany mezczyzna przez bytomska policje

Bytomska Policja szuka tego mężczyzny. Znasz go?

Bytom pożar trawy 1

Dym nad Rozbarkiem

Radzionków wypadek

Wypadek w Radzionkowie. Samochód przewrócił się na bok

Ziemia szombierki

Śmierdząca kopa w Szombierkach