Pożar budynku przy Suchogórskiej: ewakuowano 8 osób

12 października nad ranem w budynku mieszkalnym przy ulicy Suchogórskiej 45 wybuchł pożar. Straż pożarna ewakuowała 8 osób, a trzy z nich trafiły do szpitala.

Jak informuje Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, pożar miał miejsce o godz. 6.19. Żywioł szalał w mieszkaniu znajdującym się na parterze. Paliły się elementy wyposażenia.

Z budynku wielorodzinnego ewakuowano 8 osób, a jedna wydostała się samodzielnie, jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Troje poszkodowanych zostało przewiezionych do szpitala, w tym 2 osoby dorosłe oraz jedno dziecko. Jak uspokaja przedstawiciel bytomskiej straży pożarnej, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Dodaje też, że w palącym się mieszkaniu nikogo nie było, a wszyscy ewakuowani to lokatorzy pozostałych mieszkań znajdujących się w gmachu przy ul. Suchogórskiej.

W akcji gaśniczej uczestniczyły cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz jeden zastęp strażaków-ochotników. Pożar został szybko ugaszony. Co było jego przyczyną? Obecnie trwa ustalanie przyczyn.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt kwk bobrek ec szombierki

Ponad 180 górników zakażonych koronawirusem....

Byt ladowanie lpr w miechowicach

Mężczyzna wypadł z okna. Interweniował...

Byt nielegalne wysypisko

Kronika Policyjna: 24 lutego [przegląd]

Byt drogowka

Kronika Policyjna: 23 grudnia [przegląd]

Byt cmentarz zabrze helenka

Trwają poszukiwania sprawców dewastacji cmentarza

Byt 3p1dg52ftesl6aido1q6b18gg192f3

Podejrzana ciężarówka z odpadami zatrzymana w...