Pożar budynku przy Suchogórskiej: ewakuowano 8 osób

12 października nad ranem w budynku mieszkalnym przy ulicy Suchogórskiej 45 wybuchł pożar. Straż pożarna ewakuowała 8 osób, a trzy z nich trafiły do szpitala.

Jak informuje Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, pożar miał miejsce o godz. 6.19. Żywioł szalał w mieszkaniu znajdującym się na parterze. Paliły się elementy wyposażenia.

Z budynku wielorodzinnego ewakuowano 8 osób, a jedna wydostała się samodzielnie, jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Troje poszkodowanych zostało przewiezionych do szpitala, w tym 2 osoby dorosłe oraz jedno dziecko. Jak uspokaja przedstawiciel bytomskiej straży pożarnej, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Dodaje też, że w palącym się mieszkaniu nikogo nie było, a wszyscy ewakuowani to lokatorzy pozostałych mieszkań znajdujących się w gmachu przy ul. Suchogórskiej.

W akcji gaśniczej uczestniczyły cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz jeden zastęp strażaków-ochotników. Pożar został szybko ugaszony. Co było jego przyczyną? Obecnie trwa ustalanie przyczyn.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Bytomski5 wypadek rower1

[Szombierki] Potrącony rowerzysta

Bytomski5 okup tel

Złapani podczas odbierania okupu za telefon

Bytomski4 policja3 male

Złodziej zatrzymany na gorącym uczynku

Bytomski4 1743969252

Ponad 80 kilogramów tytoniu przechwyciła...

Bytomski2 2058502584

Złodziej przysypany przez węgiel

Bytomski2 kolej

Zatrzymany na gorącym uczynku jak kradł tory...