Groźna kolizja w Szombierkach

W sobotę, 12 października, na ulicy Zabrzańskiej w Bytomiu miała miejsce niebezpieczna kolizja. W jej efekcie jeden z kierowców trafił do szpitala z obrażeniami ciała.

Byt wypadek zabrzanska2

Do zdarzenia doszło ok. godziny 18.30 na skrzyżowaniu ulicy Zabrzańskiej i Kamiennej, tuż obok stacji paliw. Przyczyną kolizji było wymuszenie pierwszeństwa na drodze. Jak wyjaśnia oficer prasowy KMP w Bytomiu, zgodnie ze wstępnymi ustaleniami śledczych, 53-latek kierujący osobowym mercedesem podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 20-letniemu kierowcy fiata. Z uwagi na to, że siła uderzenia była duża, w zderzeniu ucierpiał jeszcze 27-letni kierowca volkswagena, który oczekiwał na możliwość włączenia się do ruchu.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Spośród uczestników zdarzenia najbardziej ucierpiał kierowca fiata, ponieważ z ogólnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Jego życiu nie zagraża jednak niebezpieczeństwo.

W sobotni wieczór ul. Zabrzańska została zakorkowana. Utrudnienia na drodze trwały ponad godzinę. Obecnie trwa wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia.

fot. KMP w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

LPR

Mężczyznę w pracy przygniótł betonowy element

Strajk katowice word

Tajemnicza śmierć przed egzaminem na prawo jazdy w Bytomiu

Ciemno

Wielka awaria prądu w Bytomiu

Byt pies

Zdenerwowało ją szczekanie. Wyrzuciła psa przez...

Byt aldona

Wiesz, gdzie może przebywać ta kobieta? Jak...

Byt poscig miechowice

Pościg za pijanym kierowcą w Miechowicach