Ruszyło głosowanie w Bytomskim Budżecie Obywatelskim

Place zabaw, boiska, wybiegi dla psów, remonty chodników – to tylko niektóre z propozycji zgłoszonych przez mieszkańców w tegorocznym Bytomskim Budżecie Obywatelskim. Obok tych typowych pomysłów, które pojawiają się w niemal każdym BO, pojawiło się też kilka spektakularnych inwestycji.

Byt przystan brandka w bytomiu

Niewątpliwie do takich zalicza się pumptrack w Miechowicach, wodny plac zabaw w Parku Kachla czy przystań wodna – Brandka. O tym, które z projektów doczekają się realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego zdecydują bytomianie. Należy zaznaczyć, że nie wszystkie zostaną sfinansowane, ponieważ ich łączny koszt oszacowano na 39 mln zł. Z kolei miasto może na nie przeznaczyć zaledwie 4 mln zł.

Swoją aprobatę dla pomysłów można wyrazić biorąc udział w głosowaniu, które ruszyło wczoraj. Od niedzieli, 13 października, można głosować na jedną z 61 zgłoszonych propozycji. To 52 projekty inwestycyjne oraz 9 projektów miękkich. Na projekty mogą głosować tylko mieszkańcy Bytomia. Co ciekawe, w tej edycji BBO nie ma rejonizacji i podziału projektów na dzielnice, dzięki temu na poszczególne projekty swoje głosy mogą oddawać mieszkańcy różnych części miasta. Każdy może oddać głos tylko na jedną propozycję.

Głosowanie ruszyło 13 października o godz. 8.00 i potrwa do 28 października, do godz. 20.00. Głosy można oddawać korzystając ze specjalnej aplikacji, która dostępna jest TUTAJ!

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Koci Gościniec w Bytomiu

Bytomski Koci Gościniec w tarapatach

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...

Ulica Miarki w Bytomiu

Zwężenie ulicy Miarki, ograniczenie prędkości