Sezon na polowania rozpoczęty. Koła łowieckie ruszyły w teren

Wraz z nadejściem jesieni Koło Łowieckie „Orzeł” Piekary Śląskie rozpoczęły polowania zbiorowe, które odbywają się na terenach należących do Bytomia. W związku z tym, w październikowe weekendy omijajmy lasy szerokim łukiem.

Byt polowanie zbiorowe 2019

Myśliwi będą polować na dziki, sarny, zające, kuny, borsuki, lisy, jenoty, bażanty, kaczki, łyski i grzywacze. Polowania zaplanowano od 5 października 2019 roku aż do 26 stycznia 2020 roku. Będą się odbywały w weekendy w godzinach od 7.00 do 15.00. W tym czasie lepiej unikać leśnych spacerów, ponieważ mogą mieć tragiczny finał.

Gdzie zaplanowano polowania?

Szczególną ostrożność należy zachować na terenie obwodu nr 110. Gdzie to dokładnie jest? Jego granica biegnie z Tarnowskich Gór w kierunku południowo - wschodnim torem kolejowym Tamowskie Góry - Bytom do przecięcia się z szosą w kierunku Dobieszowic w Radzionkowie. Następnie wymienioną szosą w kierunku wschodnim do drogi 911 w Kozłowej Górze, a dalej na północ do drogi lokalnej - Kozłowa Góra - Wymysłów, którą na wschód przez uroczysko Diablina do rzeki Brynica i rzeką w kierunku południowo - wschodnim do miejscowości Kolonia Wesoła. W dalszej kolejności drogą przez Bobrowniki, Brzozowice Kamień, Brzeziny Śląskie, do szosy nr 4 Bytom - Siemianowice Śląskie, a później szosą do drogi nr 43 i tą w kierunku Tarnowskich Gór do drogi do Stolarzowic w Dąbrowie Miejskiej. Następnie tą drogą na zachód do toru kolei wąskotorowej, którym na północ przez Blachówkę, Bobrowniki do Tarnowskich Gór i tu drogą lokalną na wchód do punktu wyjściowego.

Mapy obwodów łowieckich można znaleźć TU.

Najbliższe polowania odbędą się: 19, 20, 26 i 27 października, a także 2, 3, 16, 23, 24 i 30 listopada oraz 1, 7, 8, 14, 21, 24, 28, 29 grudnia. Ostatnim miesiącem polowań będzie styczeń. Myśliwi będą polować 4, 5, 11, 18, 19, 25 i 26 stycznia.

Przypominamy też, że właściciel, posiadacz lub zarządca gruntu, w terminie nie krótszym niż 3 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia polowania zbiorowego, może zgłosić sprzeciw.

fot. UM w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Bytom Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym

Zderzenie samochodu osobowego i tramwaju w Bytomiu

Henryk Mercik

"Są takie obiekty, którymi nie godzi się handlować"

EC Szombierki / Piotr Grochowski

Arche zamierza wyremontować EC Szombierki w trzy lata

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

MZDiM

Psychiczne i fizyczne znęcanie w bytomskim MZDiM?

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?