Najbardziej zniszczona ulica Rozbarku przechodzi metamorfozę

Remonty bytomskich dróg w toku. W ubiegłym tygodniu ruszyły pierwsze prace na ul. Mochnackiego w Szombierkach i Reptowskiej w Miechowicach. Z kolei dziś rozpoczęto przebudowę ulicy Musialika na Rozbarku. Szykują się tu spore utrudnienia w ruchu.

Byt remont musialika

Metamorfozie zostanie poddany odcinek ul. Musialika od ul. Witczaka do ul. Alojzjanów. W planach jest przebudowa jezdni, chodników, zjazdów z kostki kamiennej i regulacja istniejących krawężników kamiennych oraz wymiana słupów oświetleniowych. Powstaną też trzy nowe przejścia dla pieszych przy ul. Witczaka i dwa w rejonie nowego skate parku i promenady. W pobliżu placu zabaw pojawią się progi zwalniające.

Jak informuje Paweł Wittich, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu, początkowo planowano odsłonięcie bruku znajdującego się pod asfaltem, jednak stwierdzono, że rodzaj znajdujące się tam kostki różni się znacząco od tego w Śródmieściu. Taka nawierzchnia może powodować zbyt duży hałas i uciążliwości dla mieszkańców, dlatego postanowiono położyć nową warstwę bitumiczną.

Czytaj wiecej!


Najpierw wymiana oświetlenia

Prace drogowe rozpoczęto od wymiany słupów oświetleniowych. Ekipy monterskie firmy Tauron zastępują przestarzałe oświetlenie nowoczesnym LED-owym. Natomiast prace drogowe zaplanowano na 21 października i będą związane z rozbiórkami oraz regulacją krawężników.

W czasie prowadzonych prac kierowców czekają spore utrudnienia. - Organizacja ruchu na czas budowy przewiduje wprowadzenie kilka etapów realizacyjnych, polegających na połówkowym zamykaniu odcinków drogi ale z utrzymaniem przejezdności jezdni i dojazdów do posesji. Wykonawca oraz Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu dołożą starań, aby ograniczyć uciążliwości związane z przebudową – wyjaśnia bytomski magistrat.

Koszt inwestycji to 737 721 zł, z czego aż 50 proc. to dofinansowanie, które gmina pozyskała z Funduszu Dróg Samorządowych. Przewidywalny termin zakończenia prac wyznaczono na koniec listopada.

fot. UM w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego