5 lat więzienia za próbę kradzieży w markecie

Świętochłowiczanie próbowali okraść jeden z bytomskich marketów. Dzięki czujności pracowników ochrony zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Mogą spędzić nawet pięć lat za kratkami.

Byt policja

W sobotę, 12 października, para 27-letnich mieszkańców Świętochłowic wybrała się do jednego z bytomskich marketów. Zrobili zakupy składające się z butelek z alkoholem, lecz zamiast włożyć je do sklepowego wózka, schowali je do… wózka dziecięcego. Sądzili, że niepostrzeżenie opuszczą sklep bez płacenia za zabrany towar. Ich plan jednak się nie powiódł, ponieważ dzięki monitoringowi pracownicy ochrony śledzili ich poczynania. Kiedy złodzieje przekroczyli linię kas, zostali zatrzymani przez pracowników sklepu. Wezwano policjantów z komisariatu przy ul. Rostka, którzy ustalili, że to nie pierwsza kradzież złodziejskiego duetu.

Jak wyjaśnia oficer prasowy bytomskiej policji, kradzieże stanowiły dodatkowe źródło dochodu 27-latków, ponieważ kradziony towar świętochłowiczanie sprzedawali na ulicy. Podejrzani usłyszeli już zarzuty, a za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im teraz nawet do pięciu lat więzienia.

fot. KMP w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Zgon na pl klasztornym

Śmierć na placu Klasztornym

Nocny pożar zakładu oponiarskiego, Bytom

Nocny pożar zakładu oponiarskiego w Bytomiu

Bańki do przelewania paliwa, Bytom

Dziurawił baki w samochodach, by ukraść paliwo

Wypadek na Katowickiej

Potrącenie 12-latka

Byt strazacy

Bytom. Strażacy z OSP Sucha Góra wicemistrzami...

Byt pozar bytom

3 pożary tylko w ciągu jednej nocy w Bytomiu....