Niewybuch w Bytomiu? Policja i straż pożarna zabezpieczyła teren [Aktualizacja]

Robotnicy remontujący kamienicę przy ulicy Jainty 14 znaleźli przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce wezwano policję i straż pożarną. Służby zachowują szczególne środki ostrożności, żeby nie powtórzył się scenariusz z Kuźni Raciborskiej...

Byt niewypal

Akcja trwa. Czy podejrzane przedmioty, na które natrafili robotnicy remontujący zabytkową kamienicę położoną w samym sercu miasta to rzeczywiście groźne niewybuchy? Dowiemy się niebawem. Jak doszło do odkrycia? Podczas prac budowlanych mężczyźni znaleźli reklamówkę. Po otwarciu, ich oczom ukazał się niebezpieczny ładunek.

- Dostaliśmy zgłoszenie o znalezieniu pocisku oraz zapalników na dachu budynku podczas prowadzonych prac – informuje oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu - mł. ogniomistrz Wojciech Krawczyk.

Asp. sztab. Rafał Wojszczyk, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej w Bytomiu wyjaśnia, że na miejscu zdarzenia pracują policyjni pirotechnicy. Wezwano także specjalistów z Katowic, którzy posiadają potrzebny do tego typu prac sprzęt. Potencjalnie niebezpiecznie materiały przeniesiono już w inne miejsce budynku. Decyzją policji z kamienicy ewakuowano kilka osób.

- Podjęte zostały szczególne środki ostrożności, żeby nie powtórzyła się sytuacja z lasu w Kuźni Raciborskiej – podkreśla asp. Rafał Wojszczyk.

Przypomnijmy, że dziś rano w szpitalu w Sosnowcu zmarł saper, który został ciężko ranny w w wyniku eksplozji niewybuchu w Kuźni Raciborskiej. To już trzecia śmiertelna ofiara wybuchu, do którego doszło 8 października.

Aktualizacja

Podczas przeszukania kamienicy znaleziono kolejną amunicję. Trwa akcja straży pożarnej i policji. O postępach będziemy informować.

fot. Mateusz Czajka

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt kmpbytom

Kronika Policyjna: 7 maja [przegląd]

Byt 39 472618

Kronika Policyjna: 5 lutego [przegląd]

Byt drzewo aldi bytom

Ksawery narozrabiał w Bytomiu

Byt wybuch stroszek09

Wybuch na Stroszku wywołano celowo

Byt 39 392730

Kronika Policyjna: 27 grudnia [przegląd]

Byt smiglowiec aldi

Dwa wypadki jednego dnia