Fachmani z Bytomia docenieni w prestiżowym konkursie "Śląska Rzecz 2018"!

Grupa nieformalna LANDSZAFT została uhonorowana nagrodą w konkursie „Śląska Rzecz 2018”, organizowanym przez Zamek Cieszyn. To cenne wyróżnienie przyznano za realizację projektu „Fachmani z Bytomia”.

Byt fachmani

„Śląska Rzecz” to jedyny w Polsce regionalny konkurs doceniający wysoką jakość wzorniczą oraz funkcjonalne i innowacyjne rozwiązania projektowe. Nagradzane produkty, projekty graficzne i usługi wyróżniają się na rynku i są doceniane przez użytkowników. Nagrody przyznawane są w czterech kategoriach: produkt, grafika użytkowa, usługa oraz wystawiennictwo. Jeden z tegorocznych laurów trafił do przedstawicieli Bytomia.

W tym roku miała miejsce już 14. edycja konkursu. Ogłoszenie wyników połączone z otwarciem pokonkursowej wystawy odbędzie się 17 października 2019 podczas IX Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.


W kategorii grafika użytkowa triumfował projekt „Fachmani z Bytomia” autorstwa grupy nieformalnej LANDSZAFT, tworzonej przez Ewę Surowiec, Ewę Zielińską, Agatę Korzeńską i Agnieszkę Czichy. Nagrodzone przedsięwzięcie to platforma zrzeszająca i opowiadająca o „Fachmanach z Bytomia”. W skrócie można powiedzueć, że to po(d)ręczny spis 10 wyjątkowych zakładów rzemieślniczych działających w Bytomiu. Autorki tej bezpłatnej publikacji, kolportowanej na terenie, miasta przypomniały o ginących zawodach, prawdziwych mistrzach w swoim fachu, którzy powoli odchodzą w zapomnienie.

- Nasz projekt służy głównie temu, by pokazać wartość jaką rzemieślnicy stanowią dla swojego miasta oraz całego regionu. Mieszkańcy będą mogli ponownie odkryć zapomniane zakłady, zapoznać się z ich twórcami i skorzystać z oferowanych przez nich usług. Spośród wielu działających zakładów w naszym mieście wybrałyśmy 10, których chciałybyśmy Wam przybliżyć. Za każdym zdjęciem kryje się niesamowita historia – piszą autorki projektu na stronie internetowej poświęconej bytomskim fachmanom.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Noc Muzeów Bytom 2022

Noc Muzeów w Bytomiu - lista atrakcji na sobotnią noc

Popularne ksiazki

Takie książki najchętniej wypożyczali bytomianie w 2021 r.

Cbs esfa kielce

Bytomski foodtruck najlepszy w Polsce!

Byt muzeum

Noc Muzeów 2021, Bytom. Ta noc rozpoczyna się w...

Bytomski2 parada muzeum

Dwa muzea - jeden dyrektor

Bytomski2 olaherisz

Witraże i instalacje Oli Herisz

Bytomski2 My Fair Lady FB1

My Fair Lady w Operze Śląskiej