Działka za Centrum Handlowym Szombierki wystawiona na sprzedaż. Czy znajdzie się nabywca?

Syndyk GC Investment SA w upadłości likwidacyjnej ogłosił przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowej położonej w Bytomiu przy ulicy Kamiennej. Pod młotek trafią tereny zlokalizowane pomiędzy parkiem handlowym „Szombierki” a garażami.

Byt dzialka ul kamienna

Lokalizacja nie jest zbyt atrakcyjna, ale można zbudować tam właśnie kolejne garaże. Wspomniana firma znajduje się w likwidacji od maja 2017 roku. Wtedy sąd zmienił upadłość układową spółki, ogłoszoną w 2014 roku, na upadłość likwidacyjną.

Na sprzedaż wystawiono użytkowanie wieczyste gruntu przy ulicy Kamiennej w Bytomiu o powierzchni 3 665 m2. Działka ta objęta jest księgą wieczystą nr KA1Y/00051508/6. Jej szacunkowa wartość wynosi 206 900 zł netto, jednakże może ona zostać sprzedana za cenę nie niższą niż 124 140 zł. netto. Zgodnie z księgą wieczystą to tereny przemysłowe.

Oprócz wspomnianego terenu, syndyk sprzedaje też działki w Katowicach, Rudzie Śląskiej, Zabrzu, Rybniku, Knurowie czy Mierzęcicach. Najbardziej atrakcyjna z nich znajduje się w Katowicach przy u. Astrów. Po 1927 roku na terenie tym funkcjonowały korty tenisowe K.S. „Baildon” im. Jadwigi Jędrzejowskiej. Było to aż 11 boisk! Wybudowano je za 20 tysięcy dolarów w złocie. Niedawno było o nich głośno, ponieważ kompleks wyburzono w 2013 roku. Za prawo użytkowania wieczystego nieruchomości o powierzchni 1,22 ha trzeba zapłacić co najmniej 6 459 390 zł.

Zainteresowani kupnem mogą składać oferty do 22 października. Aby wziąć udział w przetargu należy wpłacić wadium w wysokości 10 proc. ceny wywoławczej (netto). Posiedzenie przetargowe odbędzie się w dniu 23 października 2019 roku w Sądzie Rejonowym w Katowicach.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Bytom Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym

Zderzenie samochodu osobowego i tramwaju w Bytomiu

Koci Gościniec w Bytomiu

Bytomski Koci Gościniec w tarapatach

Henryk Mercik

"Są takie obiekty, którymi nie godzi się handlować"

EC Szombierki / Piotr Grochowski

Arche zamierza wyremontować EC Szombierki w trzy lata

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

MZDiM

Psychiczne i fizyczne znęcanie w bytomskim MZDiM?