Muzyczny diament: Bytomianka w Carnegie Hall w Nowym Jorku

Elżbieta Woleńska, bo o niej mowa, wystąpiła w Weill Recital Hall w Carnegie Hall, w Nowym Jorku. Podczas wspomnianego recitalu muzyki klasycznej przy fortepianie towarzyszył jej Zhang Moru.

Byt elzbieta wolanska

Artystka pochodząca z Bytomia jest flecistką, solistką, kameralistka, muzykiem sesyjnym, pedagogiem i aranżerem. Należy też do grona najwybitniejszych flecistów. Ukończyła bytomską szkołę muzyczną, a w 2003 roku ukończyła studia z wyróżnieniem w klasie fletu prof. Jerzego Mrozika w Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Obecnie pracuje w Chinach na stanowisku profesora klasy fletu na Uniwersytecie w Zhaoqing. Od 2010 pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Flecistów Polskich. Swoje zainteresowania poszerza również o muzykę awangardową i elektroakustyczną, angażując się w projekty współczesnych kompozytorów.

Elżbieta Woleńska muzykę ma zapisaną w genach, ponieważ pochodzi z rodziny muzyków. Jej mama, Monika Woleńska, była artystką chóru Opery Śląskiej, a dziś prowadzi chór Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Wrzosy jesieni”. Z kolei ojciec Jacek jest dziennikarzem muzycznym, popularyzatorem muzyki instrumentalnej, kameralnej, symfonicznej i operowej, a brat Maciej jest trębaczem w orkiestrze filharmonicznej Teatro Municipal w Santiago w Chile – w Ameryce Południowej.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Sól ziemi czarnej

Spektakl baletowy "Sól ziemi czarnej" w niedzielę 6.11

Konkurs zdjec slubnych

Masz ślubne zdjęcia dziadków? Zgłoś je do konkursu!

Tomasz Ostafin z Bytomia i jego Papetura

Oto artysta światowego formatu, którego pewnie nie znacie

Cyrk Wictoria wystąpi w Bytomiu

Bytom. Holograficzne zwierzęta wystąpią w cyrku

Bytomski2 herb gryfy

Za rok Bytom będzie mieć 760 lat!

Bytomski2 1345381742

Przyjechały z Afryki na Dni Bytomia

Bytomski2 1366724420

Teatromania w obiektywie