Gra artystki z Bytomia podbije Targi Książki w Krakowie?

„Minerały” to gra planszowa, która została stworzona przez bytomiankę, Magdalenę Śliwińską. Jej premiera będzie miała miejsce 24 października na ASP. Będzie ją można też zobaczyć podczas Targów Książki w Krakowie.

Byt mineraly gra stworzona przez bytomianke

Autorka gry dedykowanej miłośnikom logiki i piękna jest absolwentką grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz bytomskiego w IV Liceum Ogólnokształcącego. Na czym polega? Układają ją sami gracze, którzy dysponują minerałami z określonymi liczbami punktów. Wygrywa oczywiście ten z nich, który zbierze najwięcej kamieni.

Jako ciekawostkę można dodać, że gra posiada podwójną funkcję. Po rozegraniu partyjki, można ułożyć z minerałów kompozycję i wyeksponować ją np. na ścianie. Wszystkie ilustracje zostały wykonane własnoręcznie przez autorkę. Jest to jej praca dyplomowa.

Jak wyjaśnia Magdalena Śliwińska, zainteresowanie minerałami pojawiło się u niej już w czasach licealnych. - Pokazał nam je na lekcjach geografii pan Marian Kupczyk. Zauroczyły mnie pod względem graficznym i wróciłam do nich podczas zajęć na uczelni – wspomina.

fot. UM w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Noc Teatrów w Bytomiu

Upiór w operze, czyli Noc Teatrów w Bytomiu

Die Wespe

Niemcy kręcą serial w klimatycznym bytomskim pubie

Ostafin strycharski

Bytomianie otrzymali Paszporty „Polityki”

Uroczyste otwarcie wystawy

„Rozbarczanie na starej fotografii”

Byt rynek111

Zespołowa gra miejska na ulicach Bytomia....

Byt 12

Kto już zna "Śląskiego Kopciuszka"? Spotkanie z...

Byt operadlappaieza

Koncert artystów Opery Śląskiej w hołdzie...