Bytomskie przedszkola otrzymają oczyszczacze powietrza!

121 przedszkoli z 41 gmin województwa śląskiego niebawem otrzyma oczyszczacze powietrza. Urządzenia trafią też do sześciu bytomskich placówek. Których?

Byt winix zero

Radni Sejmiku Województwa Śląskiego właśnie zadecydowali o przyznaniu pomocy rzeczowej w postaci oczyszczaczy powietrza dla przedszkoli. Stanie się tak dzięki akcji „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech”. Kampania ta ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie. Łączna wartość udzielonej pomocy nie przekroczy kwoty 675,5 tys. zł.

W okręgu konkursowym Bytom, obejmującym m.in.: Bytom, Tarnowskie Góry, Radzionków, Rudę Śląską, Świerklaniec, Siemianowice Śląskie, Zbrosławice, Zabrze, Piekary Śląskie czy Chorzów, zgłoszono 135 wniosków, z których zaledwie 23 zakwalifikowano do udziału w kampanii i otrzymają oczyszczacze.

Urządzenia zostaną przekazane do 6 bytomskich przedszkoli

W tym gronie znalazły się następujące placówki:

  • Przedszkole Miejskie nr 52 (4 oczyszczacze),
  • Przedszkole Miejskie nr 59 (5 oczyszczaczy),
  • Przedszkole Miejskie nr 58 (5 oczyszczaczy),
  • Przedszkole Miejskie nr 44 (5 oczyszczaczy),
  • Przedszkole Miejskie nr 42 (5 oczyszczaczy),
  • Przedszkole Miejskie nr 20 (4 oczyszczacze).

W przedszkolach znajdujących się na terenie naszego województwa przeprowadzona zostanie akcja edukacyjna, mającej na celu podniesienie świadomości ekologicznej dzieci, ich rodziców i opiekunów, a także nauczycieli pracujących w tych placówkach. Pelną listę przedszkoli można znaleźć TU!

Urządzenia będące przedmiotem pomocy rzeczowej zostaną dostarczone na koszt województwa do przedszkoli w terminie do 17 stycznia 2020 r. W przetargu na dostarczenie oczyszczaczy wzięło udział 8 podmiotów, a jedna z najtańszych propozycji padła od firmy NIDO Bartosz Szkódliński.

fot. NIDO Bartosz Szkódliński, airnaturel.pl

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon