W tym roku na pl. Sobieskiego nie zobaczymy już lodowiska

Plenerowa ślizgawka zmienia lokalizację. Nie będzie jej już na placu Jana III Sobieskiego. Gdzie zostanie przeniesiona?

Sezon zimowy dopiero przed nami, ale już wiemy, że miłośników jazdy na łyżwach czeka pewna niespodzianka. Zmieni się bowiem lokalizacja plenerowego lodowiska. Nie uświadczymy go już na Placu Sobieskiego.

- Lokalizacja lodowiska plenerowego istotnie zostanie zmieniona. Nie będzie znajdowało się jak do tej pory na Placu Sobieskiego przed Miejską Biblioteką Publiczną, lecz na terenie Parku Kachla, w pobliżu basenu odkrytego – wyjaśnia Małgorzata Węgiel-Wnuk, rzecznik prasowy bytomskiego magistratu. Jak dodaje, za nową lokalizacją przemawiają niższe koszty utrzymania oraz brak konieczności dokonywania napraw kostki brukowej na pl. Sobieskiego po sezonie. Kostka ta ulegała zniszczeniu, pojawiały się ubytki spowodowane zmrożeniem. Co więcej, podbudowa lodowiska plenerowego pozostanie w tym miejscu po rozmrożeniu lodu. Nie będzie zatem demontowana.

Ślizgawka przeniesiona do parku

Lodowisko plenerowe pojawi się koło skateparku w Parku Kachla. Skąd ta zmiana? - Chodzi o to, że rok rocznie na organizację tegoż lodowiska na pl. Sobieskiego wydajemy blisko 50 tysięcy złotych. To jest kwestia piasku, podbudowy, transportu, sprzątania, no i oczywiście kosztów związanych z obsługą. Chcielibyśmy, żeby wyglądało to zdecydowanie lepiej, ponieważ ta infrastruktura, która była wielokrotnie rozbierana, jest bardzo zniszczona. Chcemy też zaangażować podmiot zewnętrzny i zachęcić do inwestycji. Chcemy lepiej wykorzystać miejsce w Parku Miejskim, przy plaży i skateparku – precyzował podczas sesji rady miasta prezydent Mariusz Wołosz.

Nowa lokalizacja to nie jedyne zmiany. Tegoroczne lodowisko plenerowe zostanie ogrodzone, oświetlone i jak zapewniają władze miasta, będzie wyglądało zdecydowanie lepiej. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu, wzorem lat ubiegłych, planuje przeprowadzenie postępowania zgodnie z Ustawą Prawo Zamówień Publicznych na obsługę lodowiska plenerowego, tak, by zlecić jego wykonanie podmiotowi zewnętrznemu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT