Finał projektu Tu Teatr Bytom Rozbark

Projekt Tu Teatr Bytom Rozbark zakończony. Efekty pracy jego uczestników będzie można zobaczyć 27 października o godzinie 18:00 w bytomskim Teatrze Rozbark.

Byt Tu Teatr Wydarzenie

- Jak dobrze znasz swoje miasto? Co wiesz o budynkach, które Cię otaczają? Znasz historię miejsc, które codziennie mijasz w drodze do pracy lub szkoły? Na te i inne pytania odpowiedzieli/ły sobie odpowiedzieć uczestnicy i uczestniczki warsztatów teatralnych i fotograficznych w ramach projektu Tu Teatr Bytom Rozbark, którego organizatorem jest Fundacja Inqubator Teatralny – wyjaśnia Jagoda Stuła z Fundacji Inqubator Teatralny.

Młodzi twórcy mieli nie lada zadanie do wykonania. W czasie trwania projektu przemienili się w reporterów, którzy przepytywali swoich rodziców, dziadków i pozostałych członków rodziny. A wszystko po to, żeby dowiedzieć się jak zmieniał się Bytom na przestrzeni lat. Dzięki temu poznali wiele lokalnych historii, ciekawostek związanych nie tylko z miastem, jego poszczególnymi dzielnicami, ale i dziejami dawnych mieszkańców Bytomia. - Warsztaty zostały poprzedzone spacerem historycznym, który poprowadziła Aleksandra Goniewicz. Cała trasa spaceru wraz z rysem historycznym zostanie ujęta w powstającej broszurze, która będzie dostępna w Biurze Promocji Bytomia – precyzuje Jagoda Stuła.

Uczestnicy artystycznych zajęć, pracując pod okiem instruktorek, stworzyli spektakl i przygotowali wernisaż zdjęć. - Ten wieczór będzie należał do młodych, zdolnych i wrażliwych na otaczający świat. Przyjdźcie zobaczyć, jak wygląda przefiltrowana przez wrażliwość młodych twórców historia Bytomia, miasta, w którym mieszkają, żyją, uczą się i dorastają – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Przypomnijmy, że w warsztatach teatralnych, prowadzonych przez bytomiankę Ninę Wolską, uczestniczyli: Anastasia Nykolenko, Jagoda Budzisz, Marta Kawczak, Marta Tabaka, Martyna Gruszka, Martyna Grzesiak, Paulina Sałek, Justyna Potoczna oraz Weronika Franosz. Instruktorka jest absolwentką Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice oraz Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

Z kolei w zajęciach fotograficzne swoje umiejętności pod kierunkiem Aleksandry Staszczyk i Katarzyny Michalskiej wzięli udział: Aleksandra Rzycka, Antoni Michalski, Jakub Foryś, Jakub Żurowski, Julia Wojtkowiak, Marta Tabaka, Marta Wojciechowska, Martyna Grabka, Olga Salbert, Oliwia Jęczmyk, Paulina Sałek, Wojciech Ferdyn, Maciej Wolny, Justyna Potoczna, Marta Kawczak.

Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

fot. mat. prasowe projektu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Noc Muzeów Bytom 2022

Noc Muzeów w Bytomiu - lista atrakcji na sobotnią noc

Popularne ksiazki

Takie książki najchętniej wypożyczali bytomianie w 2021 r.

Cbs esfa kielce

Bytomski foodtruck najlepszy w Polsce!

Byt muzeum

Noc Muzeów 2021, Bytom. Ta noc rozpoczyna się w...

Byt 3

Talent, sława i samotność. Callas w Bytomiu -...

Byt mos h16ch

Ostry Hot16Challenge Kasi Moś. Piosenkarka...

Byt zakochani bytomianie

Zakochani bytomianie wyznają miłość