Finał projektu Tu Teatr Bytom Rozbark

Projekt Tu Teatr Bytom Rozbark zakończony. Efekty pracy jego uczestników będzie można zobaczyć 27 października o godzinie 18:00 w bytomskim Teatrze Rozbark.

Byt Tu Teatr Wydarzenie

- Jak dobrze znasz swoje miasto? Co wiesz o budynkach, które Cię otaczają? Znasz historię miejsc, które codziennie mijasz w drodze do pracy lub szkoły? Na te i inne pytania odpowiedzieli/ły sobie odpowiedzieć uczestnicy i uczestniczki warsztatów teatralnych i fotograficznych w ramach projektu Tu Teatr Bytom Rozbark, którego organizatorem jest Fundacja Inqubator Teatralny – wyjaśnia Jagoda Stuła z Fundacji Inqubator Teatralny.

Młodzi twórcy mieli nie lada zadanie do wykonania. W czasie trwania projektu przemienili się w reporterów, którzy przepytywali swoich rodziców, dziadków i pozostałych członków rodziny. A wszystko po to, żeby dowiedzieć się jak zmieniał się Bytom na przestrzeni lat. Dzięki temu poznali wiele lokalnych historii, ciekawostek związanych nie tylko z miastem, jego poszczególnymi dzielnicami, ale i dziejami dawnych mieszkańców Bytomia. - Warsztaty zostały poprzedzone spacerem historycznym, który poprowadziła Aleksandra Goniewicz. Cała trasa spaceru wraz z rysem historycznym zostanie ujęta w powstającej broszurze, która będzie dostępna w Biurze Promocji Bytomia – precyzuje Jagoda Stuła.

Uczestnicy artystycznych zajęć, pracując pod okiem instruktorek, stworzyli spektakl i przygotowali wernisaż zdjęć. - Ten wieczór będzie należał do młodych, zdolnych i wrażliwych na otaczający świat. Przyjdźcie zobaczyć, jak wygląda przefiltrowana przez wrażliwość młodych twórców historia Bytomia, miasta, w którym mieszkają, żyją, uczą się i dorastają – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Przypomnijmy, że w warsztatach teatralnych, prowadzonych przez bytomiankę Ninę Wolską, uczestniczyli: Anastasia Nykolenko, Jagoda Budzisz, Marta Kawczak, Marta Tabaka, Martyna Gruszka, Martyna Grzesiak, Paulina Sałek, Justyna Potoczna oraz Weronika Franosz. Instruktorka jest absolwentką Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice oraz Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

Z kolei w zajęciach fotograficzne swoje umiejętności pod kierunkiem Aleksandry Staszczyk i Katarzyny Michalskiej wzięli udział: Aleksandra Rzycka, Antoni Michalski, Jakub Foryś, Jakub Żurowski, Julia Wojtkowiak, Marta Tabaka, Marta Wojciechowska, Martyna Grabka, Olga Salbert, Oliwia Jęczmyk, Paulina Sałek, Wojciech Ferdyn, Maciej Wolny, Justyna Potoczna, Marta Kawczak.

Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

fot. mat. prasowe projektu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kalendarz Kopalnie Śląska na 2023 rok 1

Zbierają pieniądze na druk kalendarza o śląskich kopalniach

Międzynarodowy Dzień Tańca w Teatrze Rozbark

Międzynarodowy Dzień Tańca w Teatrze Rozbark

Miejska Wigilia na ul. Dworcowej

Wigilijne świętowanie dla wszystkich

Teatr

Czas Ryby w Teatrze Rozbark

Byt krzysztof kobylinski

We Europe. Międzynarodowy koncert jazzowy na...

Byt pociag jadacy przez las

Kolej wąskotorowa będzie jeździć dłużej

Byt library 488690 1280

Miejska Biblioteka Publiczna zostanie otwarta w...