Przystanek wiedeński działa, ale chodnik na Katowickiej nadaje się do poprawy

Torowisko na ul. Katowickiej wyremontowane, tramwaje kursują bez przeszkód od 26 września, a niedawno do użytku oddano przystanek przy ul. Głębokiej. Jednakze chodniki już nadają się do poprawy. Dlaczego?

Byt przystanek wiedenski w bytomiu

Jak informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego, w związku z zakończeniem budowy peronu na przystanku tramwajowym Bytom Głęboka, 19 października przywrócono obsługę stanowiska tego przystanku w kierunku Placu Sikorskiego dla linii tramwajowych 6 i 19.

Co ciekawe, to tzw. przystanek wiedeński. Oznacza to, że stworzono go poprzez podniesienie jezdni w rejonie peronu do poziomu chodnika. Bytom jest pierwszym miejscem w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, w którym zastosowano to rozwiązanie. Wcześniej podobne przystanki tworzono w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu czy Krakowie. W przyszłości podobne pojawią się także na ul. Piekarskiej w Bytomiu. Takie rozwiązanie zdecydowanie ułatwia wsiadanie i wysiadanie z tramwaju. Jednakże konstrukcję tę zastosowano tylko na peronie, z którego odjeżdżają podróżni jadący w kierunku Chorzowa.

Niestety, wykonanie inwestycji pozostawia wiele do życzenia. Chodnik w północnej części ul. Katowickiej faluje. Jak udało nam się dowiedzieć, Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu zwrócił się do wykonawcy inwestycji o dokonanie poprawek. – Trzeba zaznaczyć, że wznowienie ruchu nie jest jednoznaczne z zakończeniem robót. Wykonawca nadal będzie prowadził prace przy wykończeniu torowiska a także w zakresie drogowym zlecanym przez MZDiM – podkreślał we wrześniu Andrzej Zowada, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie. Wykonawca ma czas do końca listopada na sfinalizowanie inwestycji.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem