Dziś Światowy Dzień Opery. Sprawdź, co przygotowała Opera Śląska z tej okazji

25 października przypada Światowy Dzień Opery. Z tej okazji bytomski teatr przygotował pewną niespodziankę dla melomanów.

Byt Moc przeznaczenia fot K Bieliński

Tegoroczne święto obchodzone jest po raz pierwszy. Powstało z inicjatywy trzech organizacji operowych: Opera America, Opera Latinoamérica i Opera Europa. Pomysł ten poparło UNESCO i Międzynarodowy Instytut Teatralny. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości pozytywnego wpływu i wartości opery dla społeczeństwa i przypomnienie o roli ekspresji artystycznej i kreatywności.

- Opera Śląska w Bytomiu również przyłącza się do tej inicjatywy i przygotowała specjalną ofertę dla melomanów. W tym dniu bilet na operę „Moc przeznaczenia” (planowaną na 3 listopada) można kupić w cenie promocyjnej z 50 proc. zniżką – mówi Magdalena Nowacka-Goik, rzecznik prasowy Opery Śląskiej w Bytomiu. Bilety nabędziemy zarówno w kasie Opery Śląskiej, jak i online.

Data obchodów została wybrana nieprzypadkowo. Tego bowiem dnia przypada rocznica urodzin kompozytorów Georges'a Bizeta i Johanna Straussa syna, twórców operowych i operetkowych dzieł. Pierwszy z nich urodził się 181 lat temu, a drugi - 194. Dzieła wspomnianych kompozytorów znajdziemy w repertuarze Opery Śląskiej w przyszłym roku kalendarzowym. W styczniu 2020 roku zobaczymy operetkę „Zemstę nietoperza”, a w czerwcu - operę „Carmen”.

fot. K. Bieliński, Opera Śląska

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt foodtruck plejada

Kino w plenerze i foodtrucki

Byt paulina bidzinska eurovision

Sukces Bytomia na Eurowizji

Byt sport na kresach

Kaj się bawić? 16.06 - 18.06

Byt wesolowski radio piekary

Kilkanaście miast stara się o Zlot...

Byt parada poj zabytk 2012

Zabytkowe cacka wjadą na Rynek

Byt inni k piatek

Rusza kolejna TEATROMANIA

Byt bytomscy muzycy

Dni Bytomia wreszcie będą świętem miasta?