Dziś Światowy Dzień Opery. Sprawdź, co przygotowała Opera Śląska z tej okazji

25 października przypada Światowy Dzień Opery. Z tej okazji bytomski teatr przygotował pewną niespodziankę dla melomanów.

Byt Moc przeznaczenia fot K Bieliński

Tegoroczne święto obchodzone jest po raz pierwszy. Powstało z inicjatywy trzech organizacji operowych: Opera America, Opera Latinoamérica i Opera Europa. Pomysł ten poparło UNESCO i Międzynarodowy Instytut Teatralny. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości pozytywnego wpływu i wartości opery dla społeczeństwa i przypomnienie o roli ekspresji artystycznej i kreatywności.

- Opera Śląska w Bytomiu również przyłącza się do tej inicjatywy i przygotowała specjalną ofertę dla melomanów. W tym dniu bilet na operę „Moc przeznaczenia” (planowaną na 3 listopada) można kupić w cenie promocyjnej z 50 proc. zniżką – mówi Magdalena Nowacka-Goik, rzecznik prasowy Opery Śląskiej w Bytomiu. Bilety nabędziemy zarówno w kasie Opery Śląskiej, jak i online.

Data obchodów została wybrana nieprzypadkowo. Tego bowiem dnia przypada rocznica urodzin kompozytorów Georges'a Bizeta i Johanna Straussa syna, twórców operowych i operetkowych dzieł. Pierwszy z nich urodził się 181 lat temu, a drugi - 194. Dzieła wspomnianych kompozytorów znajdziemy w repertuarze Opery Śląskiej w przyszłym roku kalendarzowym. W styczniu 2020 roku zobaczymy operetkę „Zemstę nietoperza”, a w czerwcu - operę „Carmen”.

fot. K. Bieliński, Opera Śląska

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt dni bytomia2016 3

Dni Bytomia - dopiero po wakacjach

Byt 2 urodziny psm 01

2 lata Pięknej Strony Miasta [ZDJĘCIA]

Byt 20 lat radia piekary

Radio Piekary będzie świętować w parku

Byt noc muzeow 2014 054

Nie śpimy - zwiedzamy muzea!

Byt obozy jenieckie teschen 02

Kaj się bawić? 22.01 - 28.01

Byt halloween dynia

Kaj się bawić? 30.10 - 05.11

Byt party

Kaj się bawić? 07.08 - 13.08