Przed nami akcja „Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo”. Bezpłatnie sprawdzisz ustawienie reflektorów w samochodzie

Dziś, w sobotę 26 października, bytomscy policjanci wraz z pracownikami stacji diagnostycznej przy ul. Strzelców Bytomskich 40 za darmo sprawdzą stan oświetlenia naszych pojazdów. Akcja zostanie powtórzona także 16 i 23 listopada.

Byt kontrola swiatel w aucie

Wspólne działania podejmowane przez bytomską drogówkę oraz stacje kontroli pojazdów mają na celu zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w samochodach, ponieważ bezpośrednio wpływa on na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Podczas wydarzenia zarówno policjanci, jak i diagności przypominać będą kierującym, jak ważne jest oświetlenie zewnętrzne pojazdu, w szczególności w okresie jesienno-zimowym.

Kampania ta realizowana jest na Śląsku od 21 października do 15 grudnia 2019 roku, a uczestniczą w niej stacje kontroli pojazdów funkcjonujące pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszone w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów. Dziś w Bytomiu będzie można bezpłatnie sprawdzić stan oświetlenia pojazdu na stacji diagnostycznej przy ul. Strzelców Bytomskich 40, jednakże jako, że akcja ma zasięg wojewódzki, kierowcy, którzy korzystają z aplikacji „Yanosik” mogą sprawdzić, gdzie znajdują się inne (bliżej położone) punkty biorące udział w kampanii.

- Pamiętajmy, że za zły stan oświetlenia pojazdu policjanci mogą zatrzymać dowód rejestracyjny lub ukarać mandatem do 200 złotych. Ponadto za jazdę w ciągu dnia bez świateł możemy zostać ukarani mandatem karnym w kwocie 100 zł a za jazdę w nocy bez oświetlenia w kwocie 200 zł – przypomina oficer prasowy bytomskiej Komendy Miejskiej Policji.

fot. KMP w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon