Płonie składowisko odpadów w Suchej Górze

Na terenie dawnej fabryki w Suchej Górze wybuchł wielki pożar. Płoną zdeponowane tam odpady. Z każdą minutą do atmosfery trafia mnóstwo toksycznych zanieczyszczeń.

Byt pozar jopek

Pożar zauważono ok. 16:30. Słup dymu jest widoczny z odległości wielu kilometrów. Płonie wiata na terenie znajdującym się przy ul. Łokietka, pod którą znajdują się odpady. Pożar opanował powierzchnię ok. 30 x 50 metrów, tuż przy zajezdni tramwajowej.

Na miejscu z ogniem walczą strażacy. - Sytuacja nie została jeszcze opanowana. W akcję zaangażowano 14 zastępów straży pożarnej i przyjeżdżają jeszcze kolejne. Pali się składowisko materiałów. Nie mamy jeszcze informacji o osobach poszkodowanych na chwilę obecną - mówi oficer prasowy KM Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu.

Dym z płonących odpadów jest toksyczny, dlatego zaleca się, aby pozamykać wszystkie okna i unikać wychodzenia na dwór, ponieważ wdychanie tych zanieczyszczeń może być szkodliwe dla zdrowia. O niebezpieczeństwie informuje też Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, które podaje: - Z uwagi na pożar hali magazynowej w Bytomiu przy ul. Łokietka, prosi się mieszkańców Bytomia dzielnica Stroszek, Sucha Góra oraz mieszkanców Radzionkowa i Tarnowskich Gór o zamknięcie okien ze względu na duże zadymienie.

fot. Łukasz Klose

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt zaloba po eksplozji

Trwa żałoba po tragedii na ul. Katowickiej

Byt 39 552439

Ukradł butelkę alkoholu. Jest poszukiwany

Byt klawiatura adamowicz1

Zatrzymany za pochwalanie zabójstwa prezydenta

Byt 39 517162

Kronika Policyjna: 24 września [przegląd]

Byt morderstwo miechowice las policja

Zwłoki w miechowickim lesie. Policja znalazła...

Byt bytom dworzec autobusowy

Śmierć przy dworcu