Płonie składowisko odpadów w Suchej Górze

Na terenie dawnej fabryki w Suchej Górze wybuchł wielki pożar. Płoną zdeponowane tam odpady. Z każdą minutą do atmosfery trafia mnóstwo toksycznych zanieczyszczeń.

Byt pozar jopek

Pożar zauważono ok. 16:30. Słup dymu jest widoczny z odległości wielu kilometrów. Płonie wiata na terenie znajdującym się przy ul. Łokietka, pod którą znajdują się odpady. Pożar opanował powierzchnię ok. 30 x 50 metrów, tuż przy zajezdni tramwajowej.

Na miejscu z ogniem walczą strażacy. - Sytuacja nie została jeszcze opanowana. W akcję zaangażowano 14 zastępów straży pożarnej i przyjeżdżają jeszcze kolejne. Pali się składowisko materiałów. Nie mamy jeszcze informacji o osobach poszkodowanych na chwilę obecną - mówi oficer prasowy KM Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu.

Dym z płonących odpadów jest toksyczny, dlatego zaleca się, aby pozamykać wszystkie okna i unikać wychodzenia na dwór, ponieważ wdychanie tych zanieczyszczeń może być szkodliwe dla zdrowia. O niebezpieczeństwie informuje też Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, które podaje: - Z uwagi na pożar hali magazynowej w Bytomiu przy ul. Łokietka, prosi się mieszkańców Bytomia dzielnica Stroszek, Sucha Góra oraz mieszkanców Radzionkowa i Tarnowskich Gór o zamknięcie okien ze względu na duże zadymienie.

fot. Łukasz Klose

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Karuzela Bytom

Złodzieje chcieli ukraść świąteczną karuzelę z Rynku

39 723488 g

Zaatakował młodszego i słabszego. Teraz szuka go Policja

Wypadek wroclawska luzycka1

Poważny wypadek na Wrocławskiej. Poszkodowaną zabrało LPR

Noz w rece

Z nożem na ochroniarza

Korek na ulicy Wrocławskiej

17 kolizji jednego dnia

Policja noc2

Pijany bytomianin uwięził partnerkę w samochodzie