Reżyser filmu "Cienie imperium" przyjedzie do Bytomia

BCKino Klub Filmowy nadchodzi. W najbliższy poniedziałek, 28 października, o godz. 19.30 miłośnicy kina zobaczą film „Cienie imperium”, po którym odbędzie się spotkanie z reżyserem - Karolem Starnawskim.

Byt cienie imperium plakat

„Cienie imperium” to debiut reżyserski Karola Starnawskiego. Film składa się z trzech historii opowiadających o ludziach żyjących w dawnym ZSRR. Ich losy to skomplikowana historia krajów postsowieckich i ich mieszkańców. Czy można żyć w cieniu imperium? To pytanie, które niczym bumerang powraca w każdej z trzech przedstawionych w filmie historii. Choć ich bohaterów dzielą setki kilometrów, narodowość oraz wiek, łączy zbliżone, oparte na strachu doświadczenie, ale też nadzieja na spokojne i lepsze życie. Pomimo tego, że ZSRR zniknął z map trzydzieści lat temu, Aleksiej z Górskiego Karabachu, Timur z Ukrainy oraz Aleksander z Gruzji wciąż żyją w niepewności, każdego dnia stawiając czoła tytułowym cieniom „imperium”.

Opowieści bohaterów pokazują skomplikowaną historię państw postsowieckich oraz ich mieszkańców, którzy wbrew wielkiej polityce starają się odwrócić swój los i podążać za marzeniami o życiu w pokoju. Film wyświetlany był na 44 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, którego program w sekcji pozakonkursowej "Filmy z Gdyni" wzbogacają filmy związane z miastem gospodarzem.

Po seansie zaplanowano spotkanie i rozmowę z reżyserem filmu – Karolem Starnawskim, absolwentem Pomorskich Warsztatów Filmowych oraz wydziału reżyserii w PWSFTiT w Łodzi.

fot. mat. prasowe

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ludzie z Bytomia nieznani z tego, że... są z Bytomia

Znani bytomianie, o których... nie wiesz, że są z Bytomia

Ada asid

Techno wraca na Karb

Silesia of Love

Wygraj podwójny bilet na koncert Silesia of Love

Ewa Szybilska najlepszą śpiewaczką operową w Polsce

Ewelina Szybilska najlepszą śpiewaczką operową w Polsce

Byt kino bytom

Otwarcie kin w Bytomiu 2021. Kiedy pójdziemy do...

Byt gorczycki festiwal

Rusza 15. Gorczycki Festiwal. Będą trzy...

Byt relikwiejanapawla2a

Relikwie św. Jana Pawła II trafiły do parafii...