Reżyser filmu "Cienie imperium" przyjedzie do Bytomia

BCKino Klub Filmowy nadchodzi. W najbliższy poniedziałek, 28 października, o godz. 19.30 miłośnicy kina zobaczą film „Cienie imperium”, po którym odbędzie się spotkanie z reżyserem - Karolem Starnawskim.

Byt cienie imperium plakat

„Cienie imperium” to debiut reżyserski Karola Starnawskiego. Film składa się z trzech historii opowiadających o ludziach żyjących w dawnym ZSRR. Ich losy to skomplikowana historia krajów postsowieckich i ich mieszkańców. Czy można żyć w cieniu imperium? To pytanie, które niczym bumerang powraca w każdej z trzech przedstawionych w filmie historii. Choć ich bohaterów dzielą setki kilometrów, narodowość oraz wiek, łączy zbliżone, oparte na strachu doświadczenie, ale też nadzieja na spokojne i lepsze życie. Pomimo tego, że ZSRR zniknął z map trzydzieści lat temu, Aleksiej z Górskiego Karabachu, Timur z Ukrainy oraz Aleksander z Gruzji wciąż żyją w niepewności, każdego dnia stawiając czoła tytułowym cieniom „imperium”.

Opowieści bohaterów pokazują skomplikowaną historię państw postsowieckich oraz ich mieszkańców, którzy wbrew wielkiej polityce starają się odwrócić swój los i podążać za marzeniami o życiu w pokoju. Film wyświetlany był na 44 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, którego program w sekcji pozakonkursowej "Filmy z Gdyni" wzbogacają filmy związane z miastem gospodarzem.

Po seansie zaplanowano spotkanie i rozmowę z reżyserem filmu – Karolem Starnawskim, absolwentem Pomorskich Warsztatów Filmowych oraz wydziału reżyserii w PWSFTiT w Łodzi.

fot. mat. prasowe

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wystawa Muzeum Górnośląskie3

Wystawa w naszym muzeum tylko dla ludzi o mocnych nerwach

Marek Kalita, aktor filmowy i teatralny

Znani ludzie z Bytomia, o których nie wiedziałeś

Byt DSC 0616make

Grzegorz Kulik o języku śląskim, tłumaczeniach książek

Byt bytomska jesien literacka 03

XIV Bytomska Jesień Literacka online

Byt biblioteka

Dziesiątki tysięcy złotych na nowe tytuły w...

Byt teatrrozbark1

Bytomski spektakl podbija Polskę

Byt odgruzowanie bytomia

Kolejny cenny obraz trafił do zbiorów Muzeum...