Szombierki w budowie: Remont ul. Małachowskiego rozpoczęty

Po Musialika i Mochnackiego przyszła kolej na Małachowskiego. 28 października rusza przebudowa kolejnej bytomskiej ulicy i już drugiej w Szombierkach.

Byt Mapa Malachowskiego

Remont obejmie ulicę Małachowskiego na odcinku od ul. Bałtyckiej do ul. Kosynierów, czyli ok. 650 metrów. Inwestycja będzie realizowana etapami. W planach jest wymiana warstwy bitumicznej jezdni, przebudowa zjazdów, częściowa wymiana i przebudowa chodników oraz betonowych krawężników. Magistrat zapewnia jednak, że pomimo prowadzonych prac utrzymany zostanie dojazd do posesji.

Od czego rozpocznie się modernizacja jednej z szombierskich arterii? 28 października o godz. 10.30 zamknięty zostanie dla ruchu odcinek od skrzyżowania z ul. Puszkina do skrzyżowania z ul. Kosynierów. W czasie remontu obowiązywała będzie tam tymczasowa organizacja ruchu. Zgodnie z harmonogramem, prace modernizacyjne i utrudnienia w ruchu potrwają do końca roku.

Koszt inwestycji wynosi prawie 415 tys. zł, a kwota ta zostanie w całości pokryta z budżetu miasta. Jest to możliwe dzięki oszczędnościom uzyskanych na przetargach związanych z przebudową m.in. ulic: Musialika, Wojciechowskiego, Reptowskiej i Mochnackiego, a także dzięki skutecznemu pozyskaniu przez gminę dofinansowań z Funduszu Dróg Samorządowych i Metropolitalnego Funduszu Solidarności.

Czytaj dalej!


Bytom powoli przemienia się w plac budowy. Przypomnijmy, że prace na ul. Katowickiej dobiegają końca, rozpoczęto też przebudowę ul. Musialika (na odcinku od ul. Witczaka do ul. Alojzjanów), Reptowskiej (na odcinku drogi od ul. Wolnego do ul. Bławatkowej) oraz ulicy Mochnackiego (na odcinku od ul. Wyzwolenia do ul. Karpackiej).

Uwaga w Szombierkach! Rusza drugi etap przebudowy Mochnackiego

Dodatkowo, 28 października rusza też drugi etap robót związanych z przebudową ul. Mochnackiego w Bytomiu-Szombierkach. Jak informuje biuro prasowe bytomskiego magistratu, zmiany tymczasowej organizacji ruchu będą obejmować wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Mochnackiego od wysokości posesji nr 2a w kierunku skrzyżowania z ul. Rostkowskiego-Karpacką. Z uwagi na brak możliwości wjazdu od strony skrzyżowania z ul. Rostkowskiego – Karpacką wykonawca wprowadzi trasę objazdową umożliwiającą dojazd do ul. Mochnackiego. Trasa poprowadzona będzie ulicami: Karpacką, Zabrzańską i Wyzwolenia.

W kolejce czeka ul. Wyzwolenia i Grota Roweckiego

Warto też przypomnieć, że w planach jest remont ul. Wyzwolenia. Rozstrzygnięto już nawet przetarg, a zakres robót prowadzonych na odcinku od ul. Zabrzańskiej do ul. Mochnackiego będzie obejmował przebudowę nawierzchni jezdni, chodników, korektę łuków oraz regulację urządzeń uzbrojenia podziemnego. Zgodnie z kosztorysem, inwestycja pochłonie 1 180 007 zł, a dofinansowanie z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii to aż 855 374 zł. Prace potrwają do końca roku.
Zmiany czekają też ul. Grota Roweckiego. W ramach remontu przebudowana zostanie nawierzchnia jezdni oraz chodniki na odcinku od ul. Frycza-Modrzewskiego do ul. Godulskiej. Koszt inwestycji wyniesie 1 562 447 zł.

Zobacz mapę utrudnień drogowych!

fot. UM w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!