Pisarka Olga Rudnicka przyjedzie do Bytomia. Spotkanie zorganizuje MBP

Olga Rudnicka jest autorką poczytnych książek takich jak: „Natalia 5”, „Granat poproszę!”, „Byle do przodu”, „Diabli nadali” i wielu innych. We wtorek, 29 października, godz. 18.00 pisarka spotka się z miłośnikami literatury w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu.

Byt biblioteka bytom spotkania autorskie

Spotkania autorskie stanowią częścią projektu „Qulturalna Retroteka”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Gośćmi biblioteki były już autorki książek dla dzieci Justyna Bednarek i Barbara Gawryluk.

Justyna Bednarek – była dziennikarka i redaktorka – w swoim dorobku ma wiele tytułów, wystarczy chociażby wymienić: „Pięć sprytnych kun”, „Historie spod podłogi”, „Babcochę” czy „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Podczas spotkań z uczniami bytomskich szkół opowiedziała o sobie, swojej twórczości i bohaterach swoich książek. Skłoniła również dzieci do własnej aktywności twórczej, której efektem był skarpetkowy teatrzyk. Wśród całej masy stworzonych przez dzieci skarpet znalazły się: policjantka, baletnica, lekarka, królowa, a nawet zaskakująca skarpetka-koń.

O swoich najciekawszych książkach opowiadała także Barbara Gawryluk, pisarka i dziennikarka radiowa. Dzieci poznały między innymi historię Dżoka, pewnego psa, mieszkającego lata temu w Krakowie oraz historię foczki o imieniu Klifka, którą uratował i pokochał pewien kudłaty piesek.
Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali historii, opartych na autentycznych wydarzeniach. Opowieść o wiernym Dżoku, czekającym na swego pana, wycisnęła łezki wzruszenia w oczach niektórych małych słuchaczy, za to historie o psich bohaterach z serii „Pies na medal” wywołały uśmiechy na dziecięcych buziach. Któż z nas nie chciałby mieć psa-bohatera!

- Mamy nadzieję, że dzieci zachęcone przez autorki do czytania książek, będą często odwiedzać bibliotekę i chętnie sięgać po kolejne historie literackie – podkreśla Teodozja Galińska, kierownik Działu Informacyjno-Bibliograficznego MBP w Bytomiu.

fot. mat. MBP w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon