Kronika Policyjna: 28 października [przegląd]

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Poszukiwania zaginionego 28-latka

Policjanci z Bytomia prowadzą poszukiwania mieszkańców miasta, którzy w różnych okolicznościach zaginęli w ostatnim okresie i ich los nie jest obecnie znany. Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu osoby zaginionej prosimy o kontakt. Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu prowadzi poszukiwania Dawida Patoń lat 28, zam. Bytom

Okoliczności zaginięcia: W dniu 13 października 2019 roku Dawid Patoń wyszedł z miejsca zamieszkania i do chwili obecnej nie powrócił, nie nawiązał również kontaktu z rodziną.

Rysopis zaginionego:

 • wiek z wyglądu 25 lat, wzrost około 180 cm, sylwetka: szczupły, zbudowany, włosy: ciemny blond, uszy przyległe, oczy zielone,
 • znaki szczególne:na prawej ręce od wysokości barku do nadgarstka tatuaże (motywy azteckie), na lewej ręce (przedramieniu) tatuaż „Kocham Football”, na klatce piersiowej tatuaż w postaci dwóch dłoni, na boku tatuaż w kształcie zegara, kolczyki czarne w obydwu uszach, obrączki na dwóch palcach lewej ręki.

Osoby, które mają wiedzę na temat miejsca pobytu osoby zaginionej proszone są o kontakt z najbliższą Jednostką Policji, lub pod numer alarmowy 112 bądź pocztą elektroniczną na adres: kryminalny@bytom.ka.policja.gov.pl

Trzeźwy poranek

W piątek, 25 października, bytomska drogówka prowadziła wzmożone kontrole trzeźwości kierujących w centrum miasta, szczególnie w okolicach dworca autobusowego. Sprawdzano trzeźwość kierowców osobówek, ale też kierowców wykonujących przewóz osób. Wszystko to dla bezpieczeństwa przewożonych pasażerów.

„Trzeźwy poranek” to cyklicznie prowadzone działania, które mają na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego jak największej ilości pijanych kierowców, głównie w godzinach porannych, gdy wszyscy spieszymy do pracy. Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego bytomskiej komendy, dzisiaj już od wczesnych godzin rannych dbali o to, by na drogach naszego miasta było jak najbezpieczniej. Na działaniach skupili się głównie w centrum miasta, w rejonie dworca autobusowego, zwracając także uwagę na kierowców wykonujących przewóz osób. Wśród prawie 600 przebadanych kierujących, jeden kierował na tzw. "podwójnym gazie". Prowadzący osobowego Opla, 32-letni bytomianin miał w organizmie 0,24 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, teraz odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny lub aresztu oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Przypomnijmy, prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2, do 0,5 promila) to wykroczenie i grozi za nie grzywna w wysokości od 50 zł do 5 tys. zł lub areszt do 30 dni, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat i 10 punktów karnych.

Z kolei za prowadzanie pojazdów w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo i grozi za nie: grzywna wymierzona w stawkach dziennych uzależniona od dochodu lub kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów (wszelkich lub określonej kategorii) na okres od 3 do 15 lat oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 zł do 60 000 zł.

Policjanci Wydziału Wykroczeń poszukują świadków

Policjanci z Wydziału Wykroczeń poszukują sprawców kradzieży oraz kierowców, którzy są sprawcami zdarzeń drogowych. Osoby mające wiedzę o sprawcy prosimy o kontakt. Gwarantujemy anonimowość.

Policjanci z Wydziału Wykroczeń bytomskiej komendy prowadzą czynności wyjaśniające ws. wykroczeń jakie miały miejsce w Bytomiu, gdzie sprawcy nie są znani:

 • 1 kwietnia – 9 września przy ul. Witczaka nieznany sprawca umieścił na elewacji budynku napis,
 • 22/23 sierpnia br. przy ul. Kolejowej nieustalony sprawca zniszczył pojemniki na śmieci,
 • 29 sierpnia br. przy ul. Plac Kościuszki nieznany sprawca przywłaszczył telefon,
 • 18 września br. przy ul. Katowickiej nieznany sprawca z pojazdu Mercedes skradł tablicę rejestracyjną,
 • 20 września br. przy ul. Roweckiego nieznana osoba w samochodzie Volkswagen zniszczyła opony,
 • 20 września br. przy ul. Strzelców Bytomskich w sklepie nieznany sprawca skradł gotówkę,
 • 21 września br. przy ul. Plac Kościuszki trzy kobiety skradły perfumy,
 • 29 września br. przy ul. S. Lema nieznana osoba w samochodzie Opel zniszczyła opony

oraz kolizji, gdzie sprawcy odjechali z miejsca zdarzenia:

 • 10 lipca br. na ul. Felińskiego kierujący oplem nie dostosował się do znaku B-36,
 • 26 września br. na ul. Woźniaka nieustalony kierujący nieustalonym pojazdem najechał na bramę wjazdową,
 • 27 września br. na ul. Św. Barbary nieustalony kierujący nieustalonym pojazdem najechał na zaparkowany sam. Ford,
 • 5 października br. na ul. Dalekiej nieustalony kierujący nieustalonym pojazdem najechał na zaparkowany sam. Volkswagen,
 • 7 października na ul. Al. J. N. Jeziorańskiego nieustalony kierujący nieustalonym pojazdem najechał na zaparkowany sam. Audi,
 • 14/15 października br. na ul. Pl. Wojska Polskiego nieustalony kierujący nieustalonym pojazdem najechał na zaparkowany sam. BMW,
 • 18/19 października br. na ul. Pl. Wojska Polskiego nieustalony kierujący nieustalonym pojazdem najechał na zaparkowany sam. Seat.

Świadków zdarzenia lub osoby mające wiedzą o sprawcy prosimy o kontakt z Wydziałem Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu przy ul. Powstańców Warszawskich 74, osobiście lub telefonicznie tel. 323888255, 323888240. Ewentualnie z każdą jednostką Policji osobiście lub telefonicznie pod numerem 997, 112.

Kierowcy z promilami

W czwartek, 24 października, policjanci bytomskiej drogówki zatrzymali 2 kierowców, którzy postanowili prowadzić swoje pojazdy, będąc w stanie nietrzeźwości. Do zatrzymań doszło w dwóch punktach miasta na ulicy Dworskiej oraz Kędzierzyńskiej. Teraz grozi im kara do 2 lat więzienia.

Mundurowi z drogówki zatrzymali mężczyznę, który kierował mercedesem, znajdując się w stanie nietrzeźwości. 37-letni mieszkaniec Bytomia wpadł w ręce stróży prawa podczas kontroli na ul. Dworskiej. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Drugi z kierowców został zatrzymany na ul. Kędzierzyńskiej. Tutaj 39-letnia bytomianka, kierując osobową toyotą, miała w organizmie również ponad 0,5 promila. Amatorom "jazdy na podwójnym gazie" już zatrzymano prawo jazdy. Teraz o ich losie zdecyduje sąd. Grozi im nawet do 2 lat więzienia.

fot. mat. KMP w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt 39 344208

Kronika Policyjna: 16 maja [przegląd]

Byt ruina musialika1

Runął budynek na Rozbarku [ZDJĘCIA]

Byt 39 312332

Kronika Policyjna: 9 listopada [przegląd]

Byt most swietokrzyski 2011

Bytomianin skoczył z mostu. Nie żyje.

Byt policja bytom

Kronika Policyjna: [przegląd] 13 marzec

Przejęto narkotyki warte prawie 400 tys. złotych