Hokej: świetna seria seniorów Polonii!

Druga połowa października był świetna w wykonaniu hokeistów Polonii Bytom. Niebiesko-czerwoni rozegrali cztery mecze i wszystkie wygrali.

Byt indoors 3133823 1920

Z przyjemnością obserwuje się rozwój bytomskiej młodzieży, która w zdecydowanej większości tworzy drużynę seniorów Polonii Bytom. Podopieczni Mariusza Puzio na razie mają się uczyć, by po wybudowaniu nowego lodowiska być gotowymi na walkę z najlepszymi drużynami w Polsce.

W drugiej połowie października niebiesko-czerwoni rozegrali cztery mecze ligowe. Końcowy bilans jest znakomity, bo nasi hokeiści skończyli miesiąc z kompletem zwycięstw. Zaczęło się od efektownej wygranej z SMS-em Toruń 6:2. Hat-trickiem popisał się Sebastian Wicher, dwa gole dołożył Łukasz Dybaś, a jednego Szymon Petelicki.

Kolejny rywal wyżej zawiesił poprzeczkę. Losy meczu z ŁKH Łódź ważyły się do samego końca. Bytomianie w trzeciej tercji wyszli na prowadzenie 5:3, ale nerwowo zrobiło się niespełna dwie minuty przed końcem, gdy gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Do remisu jednak nie doprowadzili. W tym starciu po dwie bramki strzelili Wicher i Dybaś, a piąta była autorstwa Denisa Schuppa.

W miniony weekend Polonia rozegrała kolejny dwumecz. Najpierw był pojedynek z młodzieżą Cracovii. Nasi hokeiści pewnie wygrali 6:3, a znowu formą strzelecką błysnął Wicher, który dwa razy pokonał bramkarza. Po jednej bramce strzelili Dybaś, Petelicki, Szymon Mularczyk i Tomasz Wcisło.

Na koniec październikowych meczów niebiesko-czerwoni wygrali z Podhalem Nowy Targ 4:2 po bramkach Dybasia, Mularczyka, Wcisły oraz Wichera. Świetna seria sprawiła, że Polonia Bytom awansowała na piąte miejsce w tabeli. Teraz czas na dłuższą przerwę, a hokeiści wrócą na lód 16 listopada meczem z UKS-em Niedźwiadki.