Zima w tym roku nie zaskoczy drogowców?

Piękna, złota jesień powoli dobiega końca. Niebawem czeka nas spadek temperatury, a nawet przymrozki. Kiedy spadnie śnieg? Tego nie wiadomo. Pewne jest jednak to, że pojazdy do odśnieżania są sprawne i gotowe do działania.

Byt kontrola pojazdow do odsniezania

29 października Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej przy udziale bytomskiej policji przeprowadził kontrolę stanu technicznego 37 pojazdów do odśnieżania. Przegląd sprzętu miał miejsce na placu przy ulicy Hakuby w Bytomiu. Wykazał, że wszystkie są sprawne i nie wymagają poważniejszych napraw. - W pełnej gotowości są pługosolarki, pługopiaskarki oraz pługopiaskarki do zimowego utrzymania chodników – podkreśla Małgorzata Węgiel-Wnuk, rzecznik prasowy bytomskiego magistratu.

Przypomnijmy, że w tym roku usługi zimowego utrzymania dróg w Bytomiu świadczą trzy firmy. „Dromar” Zakład Usług Drogowych i Komunalnych Marian Kaliściak, Zakład Usługowy Konserwacja Terenów Zielonych Jacek Wieczorek oraz Konsorcjum ALBA (PTS ALBA Sp. z o.o. Chorzów i ALBA MPGK Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza).

Podczas kontroli mundurowi znaleźli szereg drobnych usterek występujących w pojazdach. Jak wyjaśnia asp. sztab. Rafał Wojszczyk, oficer prasowy KMP w Bytomiu, najczęstszymi problemami technicznymi były nadmiernie zużyte opony, brak wyposażenia obowiązkowego czy też nie do końca sprawna sygnalizacja błyskowa. Zaznacza jednak, że defekty te wystąpiły tylko w kilku pojazdach i z łatwością można je usunąć. - Te działania pozwolą na odpowiednie przygotowanie pojazdów jeszcze przed pierwszymi opadami śniegu – zaznacza oficer prasowy bytomskiej policji.

Stan ulic i chodników będzie całodobowo kontrolowany przez pracowników Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej od 1 listopada do końca kwietnia. Dwa patrole będą kontrolować ulice co cztery godziny. - W okresie zimowym służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg będą nadzorować prace w pasie drogowym, a także w rejonach poza pasem. Ponadto pracownicy będą odpowiedzialni za monitorowanie prognoz pogody, tak aby w przypadku opadów śniegu i móc sprawnie prowadzić akcje odśnieżania – precyzuje rzecznik prasowy bytomskiego magistratu.

fot. KMP w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Bytom Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym

Zderzenie samochodu osobowego i tramwaju w Bytomiu

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

EC Szombierki / Piotr Grochowski

Arche zamierza wyremontować EC Szombierki w trzy lata

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?