Funkcjonowanie komunikacji miejskiej w okresie Wszystkich Świętych

31 października oraz 1 i 2 listopada szykują się zmiany w rozkładach jazdy ZTM. Będą bezpłatne przejazdy i specjalne linie autobusowe.

Byt cmentarz w bytomiu1

Jak informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego, bezpłatne przejazdy będą obowiązywać 1 listopada na wszystkich kursach autobusowych, tramwajowych i trolejbusowych ZTM. Dodatkowo, uruchomionych zostanie 15 dodatkowych linii autobusowych, oznaczonych literą C, które będą kursować w pobliżu cmentarzy w Gliwicach, Katowicach, Sosnowcu, Będzinie, Siemianowicach Śląskich, Rudzie Śląskiej, Chorzowie, Knurowie, Czeladzi i w Tychach: C1, C3 i C4 w Gliwicach, C5 i C8 w Katowicach, C6 w Sosnowcu i Będzinie, C7 w Chorzowie i Siemianowicach Śląskich, C9 w Rudzie Śląskiej i Chorzowie, C10 w Knurowie, C11 w Czeladzi, C12 (dawniej Cm A), C13 (dawniej Cm B), C14 (dawniej Cm C), C15 (dawniej Cm D), a C16 (dawniej Cm E) w Tychach.

- Udogodnienia mają zachęcić do pozostawienia własnych samochodów i wybrania podróży komunikacją miejską – mówi rzecznik prasowy ZTM Michał Wawrzaszek. - Ci, którzy zdecydują się na taki wybór, nie będą musieli się martwić o miejsce parkingowe w pobliżu cmentarza – dodaje.

Warto dodać, ze w dniu Wszystkich Świętych na większości linii obowiązywać będą sobotnie rozkłady jazdy, a połączenia autobusowe nr 142, 232, 515 i 750 zostaną zawieszone.

Zmiany w Bytomiu-Miechowicach

1 listopada tymczasowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona w rejonie cmentarza przy ulicy Andersa w Miechowicach. Autobusy linii nr: 135 i 169 będą kursowały objazdem w kierunku Miechowic ulicami: Frenzla, plac Szpitalny, Stolarzowicka, Zjednoczenia, Reptowska, a w kierunku Bytomia ulicą Stolarzowicką, placem Szpitalnym, ulicą Frenzla, bez obsługi przystanków: Miechowice Plac Słoneczny i Miechowice Zjednoczenia, ale z obsługą w zamian przystanków: Miechowice Plac Zamkowy i Miechowice Plac Szpitalny.

Ulica Powstańców Śląskich zostanie zamknięta dla ruchu, ale nie autobusowego

Z ruchu kołowego zostanie wyłączony odcinek ulicy Powstańców Śląskich, pomiędzy ulicami: Czarnieckiego i Piekarską, ale z wyjątkiem pojazdów komunikacji zbiorowej. W związku z tym autobusy linii okrężnych nr: 608 i 708 będą kursowały ulicą Powstańców Śląskich w obu kierunkach zgodnie z planem, bez konieczności wprowadzenia objazdu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Pokojowa manifestacja na Rynku w Bytomiu

Bytomianie solidarni z Ukrainą [ZDJĘCIA]

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT

Ul. Dworcowa w Bytomiu

Przebudowa ul. Dworcowej. Co nas czeka? Niedługo konsultacje