Sprawcy sobotniego pożaru zostali zatrzymani

Sprawa pożaru, do ktorego doszło w minioną sobotę przy ul. Łokietka powoli się wyjaśnia. Policja zatrzymała już osoby podejrzane o podłożenie ognia. To dwaj nastolatkowie...

Przypomnijmy, że w sobotę, 26 października, na terenie dawnych zakładów produkcyjnych firmy Jopek, wybuchł pożar. Paliły się składowane pod wiatą tekstylia. - Żywioł udało się opanować dopiero następnego dnia, a dogaszanie pogorzeliska trwało do poniedziałku – informuje asp. sztab. Rafał Wojszczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej w Bytomiu.

Składowisko podpalili.... 13-latkowie

Przez kilka ostatnich dni bytomscy śledczy prowadzili dochodzenie. - W wyniku intensywnej pracy śledczych z bytomskiej komendy oraz analizy zebranego materiału dowodowego już we wtorek zatrzymani zostali sprawcy podpalenia – dodaje asp. sztab. Rafał Wojszczyk. Podpalacze to dwaj bytomianie. Podłożyli ogień pod worki ze sprasowanymi tekstyliami.

Śledztwo wykazało, że składowisko podpalili… dwa 13-latkowie. Mieli bawić się w pobliżu wiaty przy ul. Łokietka. Jak wyjaśnił Marek Furdzik z Prokuratury Rejonowej w Bytomiu, nastolatkowie podpalili grzebień, a od niego zajęły się składowane tam tekstylia. Sprawcy, jako, że są niepełnoletni, nie będą odpowiadać przed sądem jak dorośli. Zajmie się nimi Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Bytomiu.

Zobacz też: Skąd wzięły się odpady w Suchej Górze?

fot. KMP w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Nielegalny tytoń zabezpieczony przez bytomskich policjantów

Garaże pełne lewego tytoniu

Nowy fotoradar na wroclawskiej

Przy Wrocławskiej stanął fotoradar. Już drugi!

Policja Bytom

2 tys. „lewych” uprawnień. Członkom komisji grozi więzienie

Hybrydowy radiowoz

Kolejne hybrydy w służbie bytomskiej Policji

Kosz jainty

Media wracają do tragedii z Bytomia sprzed lat

Byt wypadek karb bytom

Śmiertelny wypadek w Bytomiu na Karbiu. Nie...