„Wyzwania Zero Waste” - warsztaty w Odpadach spod lady już jutro

Czym jest idea zero waste? Jak stworzyć woreczki z materiałów z odzysku, które zastąpią jednorazówki z plastiku? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących upcykling poznają uczestnicy warsztatów organizowanych przez właścicielkę „Odpadów spod lady”.

Byt odpady spod lady

W niedzielę, 3 listopada, o godz. 10.00 w „Odpadach spod lady” przy ul. Powstańców Warszawskich 16 ruszają zajęcia otwarte „Wyzwania Zero Waste” dla wszystkich zainteresowanych ideą recyklingu.

- Cykl warsztatów będzie obejmował zastosowanie idei zero waste w życiu codziennym „mieszkańca miasta”. Nauczymy się krok po kroku, jak zastępować nadmierną ilość zużywanych śmieci w zakresie własnego mieszkania oraz jak przełożyć to na życie w miejskiej dżungli – zapowiada Agata Maciejaszek, właścicielka „Odpadów spod lady” i organizatorka wspomnianych warsztatów. Udział w warsztatach jest płatny. Kosztuje 15 zł. Chętni muszą się też wcześniej zapisać, wysyłając maila na: odpadyspodladywarsztaty@gmail.com.

Przypomnijmy, że „Odpady spod lady” to nowo otwarty sklep i showroom, w którym można nie tylko nabyć oryginalne przedmioty wykonane z materiałów z odzysku, ale i samodzielnie wykonać rozmaite bibeloty, torby, biżuterię i wiele innych.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego