Kronika Policyjna: 4 listopada [przegląd]

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje:

Byt policja zatrzymuje ludzi

Pijani kierowcy w rękach policji

W ostatnich dniach bytomscy policjanci wyeliminowali z jazdy po drogach pięciu pijanych kierowców. W sobotę, 26 października, rano w ręce mundurowych wpadło dwóch amatorów jazdy na podwójnym gazie. Natomiast w poniedziałek, 28 października, zatrzymano jeszcze kolejnych trzech. Teraz o ich losie zdecyduje sąd.

W sobotę, 26 października, rano na ul. Miarki w krótkim odstępie czasu mundurowi zatrzymali do kontroli dwa osobowe ople. W obydwu przypadkach kierowcy byli pijani. Pierwszy 45-letni mieszkaniec Łodzi miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, natomiast drugi 27-letni bytomianin wydmuchał ponad 1,2 promila. W poniedziałek stróże prawa zatrzymali kolejnych trzech kierowców. W nocy 28-letni kierowca seata miał ponad 0,5 alkoholu w organizmie. Poranne kontrole na ul. Zabrzańskiej oraz Chorzowskiej zaowocowały wyeliminowaniem z dalszej jazdy 62-letniego bytomianina, który kierując samochodem Opel, miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie, oraz 41-latka kierującego samochodem Peugeot. W tym przypadku alkotest pokazał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz o losie zatrzymanych zdecyduje sąd. Grozi im nawet do 2 lat więzienia.

Przypominamy, że w bytomskiej komendzie oraz wszystkich komisariatach policji dostępne są urządzenia do badania trzeźwości. Zachęcamy do korzystania z nich, aby mieć 100% pewności, że jesteśmy trzeźwi, zanim wsiądziemy za kółko i wyruszymy w trasę.

Kradła prąd w Miechowicach

Policjanci z komisariatu w Miechowicach wspólnie z pracownikami firmy dostarczającej energię elektryczną sprawdzili stan instalacji elektrycznych i ujawnili kradzież prądu. „Lewe” podłączenie zlikwidowano w mieszkaniu przy ul. Racławickiej. Sprawcy w wieku 38 lat grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

Kontrolerzy z firmy energetycznej wspólnie z policjantami z komisariatu w Miechowicach przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie kradzieży prądu. Kontroli dokonano między innymi w budynku przy ul. Racławickiej. Sprawdzając stan instalacji policjanci ujawnili podłączenie prądu „na lewo”. W miejscu, w którym powinien znajdować się licznik energii, była tzw. „skrętka”. Nielegalne przyłącze zostało zlikwidowane i zabezpieczone przez prowadzących kontrole instalatorów. Przypominamy, że tego typu nielegalne podłączenia do instalacji elektrycznej grożą pożarem lub porażeniem prądem. Za kradzież energii elektrycznej sprawcy w wieku 38 lat grozi do 5 lat więzienia.

Straciła prawo jazdy

Policjanci z grupy speed zatrzymali prawo jazdy kierującej, która przekroczyła dozwoloną prędkość o 53 km/h na obszarze zabudowanym. Kobieta została zatrzymana na ulicy Wrocławskiej. Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i rozsądek.

W poniedziałek, 28 października, kilka minut po 13.00 policjanci z drogówki zatrzymali kierującą, która na terenie zabudowanym poruszała się z prędkością 103 km/h. Pędzącą skodę stróże prawa zauważyli na ul. Wrocławskiej. 39-letnia bytomianka najwyraźniej zapomniała o zaostrzonych od 2015 roku przepisach ruchu drogowego. Kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 400 zł. Otrzymała również 10 punktów karnych. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h straciła też prawo jazdy.

Zapalili znicz na grobie zamordowanego policjanta

Z okazji dnia Wszystkich Świętych policjanci z garnizonu bytomskiego uczcili pamięć poległego stróża prawa. Starszy sierżant Marek Sienicki zginął podczas służby 27 lat temu. Przy grobie tragicznie zmarłego policjanta mundurowi wystawili wartę honorową.

Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu młodszy inspektor Dariusz Dziurka zapalił znicz na grobie zabitego podczas służby starszego sierżanta Marka Sienickiego. Tragiczne zdarzenia rozgrywały się w centrum Bytomia 27 lat temu. Pamięć policjanta uczcił także zastępca naczelnika Wydziału Prewencji aspirant sztabowy Adam Jakubiak. Przy grobie obecny był również ojciec Marka, pan Józef Sienicki oraz syn zamordowanego stróża prawa. Wartę honorową na cmentarzu w Tarnowskich Górach wystawili mundurowi z bytomskiej komendy.

fot. KMP w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt 39 532625

Kronika Policyjna: 10 grudnia [przegląd]

Byt staw arki bozka

Śmierć w stawie

Byt dachowanie korfantego01

Dachowanie przed muzeum [ZDJĘCIA]

Byt szyb witczak kwk piekary

Zatrzęsło się w Bytomiu. Silne tąpnięcie...

Byt 49 455941

Zamordowany mężczyzna był z Bytomia?

Byt 39 417673

Kronika Policyjna: 15 maja [przegląd]