Spotkanie z Martą Matyszczak, autorką popularnych kryminałów na wesoło, w MBP

Marta Matyszczak jest autorką serii kryminałów na wesoło powiadających o prywatnym detektywie Szymonie Solańskim, dziennikarce Róży Kwiatkowskiej i kundelku Guciu. W czwartek przyjedzie do Bytomia.

Byt marta slajder prawe

Spotkanie z Martą Matyszczak odbędzie się w czwartek, 7 listopada, o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej (pl. Jana III Sobieskiego 3, III piętro, sala wykładowa).

Marta Matyszczak urodziła się w Chorzowie. Z wykształcenia jest dziennikarką. Podobno pisać chciała od zawsze, ale dopiero w 2017 roku zadebiutowała jako pisarka wydając powieść „Tajemnicza śmierć Marianny Biel”. Zabawny kryminał, którego akcja rozgrywa się w Chorzowie, a jednym z bohaterów jest kundelek o imieniu Gucio, zapoczątkował serię „Kryminał pod psem”. W tym roku do księgarni trafił szósty tom serii „Trup w sanatorium”. Cała seria cieszy się dużą popularnością wśród czytelników. Jej opowiadanie „Trup, którego nie ma” znalazło się w tomie „Zabójczy pocisk”, zawierającym teksty piętnastki najlepszych polskich autorów kryminałów.

Marta Matyszczak jest także autorką kryminalnych fars teatralnych, wystawianych przez wrocławskich aktorów („Szajba na tropie” - farsa napisana wspólnie z Michałem J. Zielińskim, „4.50 ze Świebodzkiego”, „Kochajmy się”, „Sztuka życia”). Pisze felietony dla magazynu „Chorzów. Miasto Kultury”. Wspólnie z mężem prowadzi Kawiarenkę Kryminalną – portal poświęcony literaturze kryminalnej (www.kawiarenka.kryminalna.pl). W październiku tego roku otrzymała Nagrodę Prezydenta Chorzowa w dziedzinie kultury.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Qulturalna Retroteka” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

fot. mat. MBP w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon