Spotkanie z Martą Matyszczak, autorką popularnych kryminałów na wesoło, w MBP

Marta Matyszczak jest autorką serii kryminałów na wesoło powiadających o prywatnym detektywie Szymonie Solańskim, dziennikarce Róży Kwiatkowskiej i kundelku Guciu. W czwartek przyjedzie do Bytomia.

Byt marta slajder prawe

Spotkanie z Martą Matyszczak odbędzie się w czwartek, 7 listopada, o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej (pl. Jana III Sobieskiego 3, III piętro, sala wykładowa).

Marta Matyszczak urodziła się w Chorzowie. Z wykształcenia jest dziennikarką. Podobno pisać chciała od zawsze, ale dopiero w 2017 roku zadebiutowała jako pisarka wydając powieść „Tajemnicza śmierć Marianny Biel”. Zabawny kryminał, którego akcja rozgrywa się w Chorzowie, a jednym z bohaterów jest kundelek o imieniu Gucio, zapoczątkował serię „Kryminał pod psem”. W tym roku do księgarni trafił szósty tom serii „Trup w sanatorium”. Cała seria cieszy się dużą popularnością wśród czytelników. Jej opowiadanie „Trup, którego nie ma” znalazło się w tomie „Zabójczy pocisk”, zawierającym teksty piętnastki najlepszych polskich autorów kryminałów.

Marta Matyszczak jest także autorką kryminalnych fars teatralnych, wystawianych przez wrocławskich aktorów („Szajba na tropie” - farsa napisana wspólnie z Michałem J. Zielińskim, „4.50 ze Świebodzkiego”, „Kochajmy się”, „Sztuka życia”). Pisze felietony dla magazynu „Chorzów. Miasto Kultury”. Wspólnie z mężem prowadzi Kawiarenkę Kryminalną – portal poświęcony literaturze kryminalnej (www.kawiarenka.kryminalna.pl). W październiku tego roku otrzymała Nagrodę Prezydenta Chorzowa w dziedzinie kultury.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Qulturalna Retroteka” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

fot. mat. MBP w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Opera Śląska Romeo i Julia

Opera Śląska na Saaremaa Opera Festival w Estonii

Krystian Ochman

Krystian Ochman jedzie na Eurowizję 2022!

Kalendarz Muzeum Górnośląskiego na 2022 rok

Świetny kalendarz ze starymi zdjęciami Bytomia

Byt Be Funky collage 88

Uczniowie bytomskiego Muzyka stypendystami...

Byt balet

Koronawirus w Operze Śląskiej. Zachorował...

Byt kk

Lokal na kulturę: powstanie Koci Gościniec i...

Byt beuthensingiel

Zespół Beuthen nakręcił teledysk podczas...