„Przytul książkę 3”, czyli wymiana książkowa w MBP już w sobotę!

Jesienne wieczory to idealny czas na relaks w domowym zaciszu z książką w ręku. Tym bardziej, że nadchodzi okazja do wzbogacenia swojej biblioteczki o nowe publikacje.

Byt library 4317851 1280

W najbliższą sobotę, 9 listopada, w godzinach od 10.00 do 14.00, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu odbędzie się wydarzenia dedykowane miłośnikom dobrej literatury. Chodzi o „Przytul książkę 3”, czyli wymianę książkową. Bibliofilską imprezę organizują śląscy blogerzy książkowi i bytomska biblioteka. - Jak to działa? Zaglądamy na własne półki, wyciągamy te książki, które już przeczytaliśmy i możemy się z nimi rozstać, po czym przynosimy je i wymieniamy je na inne. Obowiązuje zasada „książka za książkę”. Ważne! Zerknijcie na datę wydania książki, nie może być wcześniejsza niż 2005 rok – wyjaśniają pracownicy MBP w Bytomiu.

Książki można wymieniać w trzech kategoriach, a te uzależnione są od daty wydania książki. Pierwsza z nich to roczniki 2005 – 2010, druga obejmuje roczniki 2011-2019, a do trzeciej zaliczane są książki młodzieżowe wydane w latach 2005-2019. - Wymieniamy głównie beletrystykę oraz reportaże. Nie przyjmujemy podręczników, przewodników, komiksów itp. Przyjmowane książki powinny być w dobrym stanie – takie, jakie chcielibyśmy wziąć do domu – precyzują organizatorzy wydarzenia.

Zasada akcji brzmi: „Ile przynosisz, tyle wynosisz” i wszyscy uczestnicy wymiany muszą się do niej stosować. Warto podkreślić, że wymiana odbywa się „z ręki do ręki”. Oznacza to, że jeśli zainteresuje was wybrana publikacja leżąca na stoliku z danej kategorii, to wymieniamy ją na własne książki z tej samej kategorii (decyduje rok wydania). Zgodnie z regulaminem, wraz z oddaniem książek na wymianę, uczestnik wydarzenia traci do nich prawo i nie może domagać się ich zwrotu.

fot. pixabay.com

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Edward Wieczorek nie żyje

Nie żyje Edward Wieczorek, przegrał walkę z COVID-19

Byt orszak trzech kroli

Trzech Króli wraz z orszakiem wjedzie do Bytomia

Schron na pl akademickim01

Podziemia pl. Akademickiego do odkrycia. Oba...

Byt tryptyk

Przygrywka do Tryptyku Powstańczego. Cykl...

Byt plakat na operze slaskiej

Wielkie otwarcie nowego sezonu. Tym razem nie...

Byt opera slaska ul moniuszki

Opera Śląska szykuje się do remontu. Otrzymała...

Byt nagrodydlauczniowbaletowki

Wytańczyli kolejny sukces!