„Przytul książkę 3”, czyli wymiana książkowa w MBP już w sobotę!

Jesienne wieczory to idealny czas na relaks w domowym zaciszu z książką w ręku. Tym bardziej, że nadchodzi okazja do wzbogacenia swojej biblioteczki o nowe publikacje.

Byt library 4317851 1280

W najbliższą sobotę, 9 listopada, w godzinach od 10.00 do 14.00, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu odbędzie się wydarzenia dedykowane miłośnikom dobrej literatury. Chodzi o „Przytul książkę 3”, czyli wymianę książkową. Bibliofilską imprezę organizują śląscy blogerzy książkowi i bytomska biblioteka. - Jak to działa? Zaglądamy na własne półki, wyciągamy te książki, które już przeczytaliśmy i możemy się z nimi rozstać, po czym przynosimy je i wymieniamy je na inne. Obowiązuje zasada „książka za książkę”. Ważne! Zerknijcie na datę wydania książki, nie może być wcześniejsza niż 2005 rok – wyjaśniają pracownicy MBP w Bytomiu.

Książki można wymieniać w trzech kategoriach, a te uzależnione są od daty wydania książki. Pierwsza z nich to roczniki 2005 – 2010, druga obejmuje roczniki 2011-2019, a do trzeciej zaliczane są książki młodzieżowe wydane w latach 2005-2019. - Wymieniamy głównie beletrystykę oraz reportaże. Nie przyjmujemy podręczników, przewodników, komiksów itp. Przyjmowane książki powinny być w dobrym stanie – takie, jakie chcielibyśmy wziąć do domu – precyzują organizatorzy wydarzenia.

Zasada akcji brzmi: „Ile przynosisz, tyle wynosisz” i wszyscy uczestnicy wymiany muszą się do niej stosować. Warto podkreślić, że wymiana odbywa się „z ręki do ręki”. Oznacza to, że jeśli zainteresuje was wybrana publikacja leżąca na stoliku z danej kategorii, to wymieniamy ją na własne książki z tej samej kategorii (decyduje rok wydania). Zgodnie z regulaminem, wraz z oddaniem książek na wymianę, uczestnik wydarzenia traci do nich prawo i nie może domagać się ich zwrotu.

fot. pixabay.com

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom

Unikatowe jesienne spacery ulicami Bytomia

Kat

"Romek, napisz taki utwór, żeby był skandal i haja"

Wojciech Zamorski i Michael Jackson.

Wspomnienie o bytomianinie Wojtku Zamorskim, znawcy muzyki

Agata Listoś-Kostrzewa

Rozmowa z autorką "Ballady o śpiącym lwie"

Byt ilona luczak

Zmarła Ilona Łuczak. Wieloletnia dyrektor...

Byt saeuer szyb krystyna

Techno w wieży szybu Krystyna

Byt cinema

Cinema City od jutra otwarte. Bilety w cenie...