Agora zmienia Bytom. Już dziewiąty rok!

Agora Bytom obchodzi swoje 9. urodziny! Wielkie świętowanie rozpocznie się 16 listopada. Tegoroczny jubileusz upłynie pod znakiem muzyki młodzieżowej. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Byt agora wejscie

Jak na urodziny przystało, tego dnia nie może zabraknąć olbrzymiego tortu, konkursów z nagrodami, występów oraz koncertu. Gwiazdą wieczoru będzie Roksana Węgiel, zwyciężczyni The Voice Kids oraz 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Bytomski koncert zwieńczy trasę koncertową The X Tour Roxie, a zarazem będzie przedsmakiem Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019, którą piosenkarka poprowadzi 24 listopada w Gliwicach. O dobre humory najmłodszych uczestników urodzin Agory zadba też trio My3, tworzone przez Natkę, Julkę i Gefi.

- Każde urodziny Agory Bytom to dla nas zawsze wyjątkowy czas, który chcemy spędzać z naszymi klientami i mieszkańcami Bytomia. W tym roku, nasze 9. urodziny, obchodzimy z idolami muzyki młodzieżowej – mówi Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom. - Agora Bytom od początków swojego istnienia stawiała na integrację z mieszkańcami. Nie jesteśmy tylko i wyłącznie galerią handlową, ale także miejscem, gdzie można spotkać się z przyjaciółmi, zjeść coś smacznego i interesująco spędzić czas. Zapraszamy wszystkich na wielkie świętowanie z Agorą Bytom 16 listopada. Atrakcji nie zabraknie! – dodaje.

Galeria Handlowa Agora Bytom działa od 9 lat i już na trwałe wpisała się w krajobraz miasta. Jej budowa przyczyniła się do przywrócenia dawnego układu urbanistycznego Śródmieścia. Należy przypomnieć, że na Placu Kościuszki niegdyś znajdowały się przepiękne kamienice, w których ulokowane były domy handlowe i punkty usługowe.

Jeżeli przyjrzymy się mapie pochodzącej z 1888 roku, dostrzeżemy, że już wtedy cały teren był zabudowany. W czteropiętrowych kamienicach znajdowały się hotele, ekskluzywne sklepy i restauracje. W 1972 roku rozpisano nawet konkurs na jego zagospodarowanie. Już wtedy planowano tu zbudować gigantyczny dom towarowy. Siedem lat później przystąpiono do systematycznego wyburzenia 23 budynków znajdujących się między ulicami Piekarską, Jainty, Oswobodzenia i pl. Kościuszki. Niestety, okazało się, że koszty z tym związane pochłonęły większość przewidzianych funduszy i w efekcie plany zagospodarowania przestrzennego placu spaliły na panewce, a po zabytkowych kamienicach pozostał pusty skwer. Po 30 latach udało się go ponownie zagospodarować, ponieważ stanęła tu nowoczesna galeria handlowa, którą oddano do użytku 15 listopada 2010 roku.

Powstanie Agory nie tylko wpłynęło na wgląd miasta, ale i zdecydowanie ożywiło Śródmieście. Zgodnie ze statystykami, w dniu otwarcia galerię handlową odwiedziło 50 tys. osób, w pierwszym miesiącu było to aż 250 tys., a w przeciągu roku 5 mln. Dzisiaj, galerię rocznie odwiedza ponad 7,5 mln osób. Na 57 tys. mkw. (w tym 29 tys. mkw. powierzchni handlowej) działa ponad 130 sklepów, kawiarnie, restauracje, kino, siłownia, plac zabaw, klub muzyczny i punkty usługowe oraz rozmaite stoiska i galeria sztuki.

W Agorze można zrobić zakupy, zjeść obiad, napić się dobrej kawy, a później spalić zbędne kalorie na siłowni lub obejrzeć najnowszą premierę w Cinema City. W galerii regularnie odbywają się rozmaite warsztaty, występy, a nawet koncerty oraz artystyczne wernisaże. Przygotowano też wiele stałych atrakcji dla najmłodszych. Dzieci odwiedzające galerię wraz z rodzicami czy opiekunami uwielbiają przejażdżki ciuchcią, która kursuje na pierwszym piętrze, a znajdujący się tu Bajtel Plac bije rekordy popularności, ponieważ w okolicy brakuje placów zabaw.

To też często wybierane miejsce spotkań towarzyskich – zarówno w kawiarniach, strefie restauracyjnej czy w klubie muzycznym Pin-Up! A w „Galerii na poziomie” promowani są śląscy artyści. Eksponowanie tu prac lokalnych fotografów i malarzy służy popularyzowaniu śląskiej kultury. Agora integruje, zapewnia dobrą zabawę oraz komfort, ponieważ urozmaicony asortyment pozwala nie tylko na zakupy tekstylne, spożywcze, ale i sprzętu gospodarstwa domowego. To handlowe centrum miasta. Wcześniej mieszkańcy odwiedzali okoliczne miasta, aby zrobić kompleksowe zakupy. Od 9 lat mają swoją multigalerię.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Akademickie Mistrzostwa Polski w Skarpie Bytom

Akademickie Mistrzostwa Polski w Skarpie Bytom

Z jaką walutą na urlop do Chorwacji?

Z jaką walutą na urlop do Chorwacji?

Graj w tenisa w komfortowych warunkach, czy to zimą, czy latem. Silesia Club Bytom zaprasza

Graj w tenisa w komfortowych warunkach

Już 24 lutego startuje II edycja Festiwalu Restauracji Śląskich

Startuje II edycja Festiwalu Restauracji Śląskich

Silesia Club Bytom – kompleks sportowy, w którym ulubione dyscypliny można uprawiać przez cały rok, np. squasha

Silesia Club Bytom – kompleks sportowy w Bytomiu

Gdzie schowasz swój rower na zimę?

Gdzie schowasz swój rower na zimę?

Hajtnij się. Oni Ci w tym pomogą. Najlepsze miejsca, pomysły i inspiracje na wesele

Hajtnij się. Oni Ci w tym pomogą. Najlepsze miejsca, pomysły